• $ 5,868
  • € 6,5991
  • 253.294
  • 91.937
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Şenol Güneş: Nazım Sangare'nin Türk statüsünde olduğunu bilmiyordum

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, eleştirilen kadro tercihleri ile ilgili açıklamada bulundu.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor'un kadroya almadığı için tepki gösterdiği Nazım Sangare ve kaleci tercihleri ile ilgili konuşurken, Nazım'ın Türk Milli Takımı'nda oynayabileceği bilgisine sahip olmadığını söyledi.

Türkiye U17 Milli Takımı kadrosunda da geçmişte yer alan Alman asıllı oyuncu Nazım için konuşan Güneş, "Antalyaspor'daki sağ bek Sangare'nin yabancı mı Türk mü olduğunu bilmiyordum. Bülent Korkmaz ile konuştum ve öğrendim. Bu benim eksikliğim, hatam olabilir. Bülent Korkmaz'dan Türk statüsünde olduğunu öğrendim. Antalyaspor'un da Nazim Sangare eleştirisi var, haklı olabilirler. Bakarsınız bir sene sonra gelir oynar. Sağda Zeki var şimdi, tecrübeli Gökhan da var. Olabilir, tabii olabilir. Haklı da çıkabilirler, 1 sene sonra Sangare gelip milli takımın en iyisi olabilir. Dorukhan 1 sene önce oynamıyordu, şimdi oynuyor" ifadelerini kullandı.

"TARTIŞMALARDAN ETKİLENMEDİM, GÖRÜŞLERE SAYGI DUYUYORUM"

Kaleci tercihleri için de konuşan tecrübeli hoca, "Kaleci konusunda bir sırat köprüsü var. Elinizde Sinan Bolat diye oynayan bir kaleci var. Gökhan Akkan'ı beğeniyorum, Altay Bayındır'ı da beğeniyorum. Sinan Bolat sürekli oynuyor. Mert Günok ligde başarılı gidiyor, sadece ödüllenmesi için değil olabilecek bir kaleci, ayağı iyi. Diyorum ya dağınık takımdan daha elit bir takıma geçebilir miyiz diye düşünüyorum. Söylesinler, 'Hocam şu oyuncuya da bir bak' desinler, bakarım. Serkan Kırıntılı lig maçında gayet iyi oynadı. Tartışmalardan etkilenmedim, görüşlere saygı duyuyorum. Bunu kavga unsuru yapmayalım, ben kavga yapmam. mert ve Sinan tecrübeli, iki de genç kalecim var. Uğurcan Çakır'ı çok tanımıyorum. Muhammed Şengezer'i Bursaspor'dan tanıyorum. Buraya çağrılan her oyuncu kadroya giremeyecek." dedi.

ARDA TURAN AÇIKLAMASI

Herkese kapının açık olduğunu belirten Güneş, "Bu oyuncuları da biz bozuyoruz, kulüpleri de biz bozuyoruz. Özel hayatı ve davranışları kötüyse zaten almayacaksınız. Peşin hükümle gelmiyorum. Arda ve Caner'in suç unsurları var mı, yok. Etik olarak yanlışlıkları olabilir. İhtiyacım varsa alırım. Buraya her oyuncu gelebilir. Arda'yı alıyım, Emre'yi alıyım bunları memnun edeyim diye bir düşüncem yok. Arda şu an konumuz değil, olmasını da istemiyorum. Arda Turan bu ülkenin bir oyuncusu. Hatası olabilir, şu an gelmesi gerekmiyor ki yok. Benim de önceden beri beğendiğim oyuncu. Takımında oynuyor. İleride ne olur bakacağız. Emre Belözoğlu şu an var, belki üç ay sonra idari ya da teknik bir görev yapacak. Bu kadro sonsuza kadar gitmeyecek, değişiklikler olacak." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Yurdun en büyük dağı olan, rakımı dolayısıyla ‘Türkiye´nin çatısı’ şeklinde nitelendirilen, Ağrı-

Ağrı Dağı Milli Parkı Su Altı Güzellikleriyle Cezbediyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

WhatsApp'tan yanlış fotoğraf göndermeyi bitirecek özellik

Van'da hayran bırakan dolunay