• 25 Ağustos 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 25 Ağustos 2019 Pazar 09:34

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Geleceğe ilk adım

Paylaş

Fenerbahçe’nin yediği gol, takım olarak kötü savunma yaptıkları için yedikleri bir gol değildi. Jailson’un yanlış pozisyon aldığı için bireysel hatadan yediği bir goldü. Defans dörtlüsünün üçünün ideal oyuncularının olmadığı bir takıma göre iyi takım savunması yaptılar. Organize atak yaptılar. Pozisyonunda olmayan oyuncularının dezavantajını yaşadı. Özellikle Crivelli, Jailson’un üzerine oynadığı her an fiziksel olarak üstünlük sağladı.

Fenerbahçe geçen sezon hiç olmadığı kadar organize bir takım görüntüsündeydi. Yenik durumdayken bile olumlu bir futbol oynadı. Topu hızlı çevirdi. Boş alanları değerlendirdi. Ofsayttan attığı gol, Vedat Muriqi’nin direğe takıldığı pozisyon ve yediği golden önce Deniz ile yarattığı atak bu olumlu oyunun meyveleriydi. Sorunları bitiricilikteydi.

Okan Buruk, rakibinin defansında yaşadığı krizi değerlendirmek için ofansif bir takım kurmuş. Onlar da top kendilerindeyken bunun avantajını kullandılar.

Daha az topa sahip olmalarına karşın, topu sahip olduklarında direkt hücumlarla Fenerbahçe defansını zorladılar.

Eğer puan kaybetse dahi Fenerbahçe gelecek için ışık veren futboluyla parlayacaktı. Savunmasının ideal oyuncularından kurulu olmadığı maçta, Başakşehir takımın durumunun ne olduğunu görmek için ciddi bir rakipti. Fenerbahçe başından sonuna çok iyi oynayarak, takım savunmasında iyi görüntü vererek, üstelik uzatmalarda maçı çevirerek geleceğe daha güvenli bir adım attı. Bu maç sezonun kilit maçı olarak hatırlanacak.

Son olarak geçen hafta futboluyla parlayan Emre Belözoğlu’nun yerini bu hafta, sağ bekte oynayan Ozan Tufan aldı. Mükemmel oynadı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Temmuz 2020 Perşembe

Yabancı serbest olsun

06 Temmuz 2020 Pazartesi

Yara bandı

29 Haziran 2020 Pazartesi

Zirve bildiğiniz gibi

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

JailSON olsun!

08.07.2020

Alen Markaryan

Masada en sevdiğim yemek

10.07.2020

Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Mustafa Sapmaz

Yabancı serbest olsun

09.07.2020

Gürkan Ata

Dirence karşı stres!

09.07.2020