• 14 Haziran 2024 Cuma 11:06
  • |
  • Son Güncelleme:

"Kupalar için savaşan bir takım olacağız" Van Bronckhorst imzayı attı

"Kupalar için savaşan bir takım olacağız" Van Bronckhorst imzayı attı

Paylaş

Beşiktaş, Hollandalı teknik direktör Giovanni van Bronckhorst için imza töreni düzenledi. Törende konuşan başarılı çalıştırıcı, kupalar için savaşan bir takım olacaklarını söyledi.

Beşiktaş'ta teknik direktörlük görevine getirilen Giovanni van Bronckhorst, düzenlenen imza töreniyle Siyah-beyazlılara imzayı attı.

İşte imza töreninde Giovanni van Bronckhorst'un açıklamaları;

BEŞİKTAŞ'TAN TEKLİF ALDIĞINIZDA NE HİSSETTİNİZ?

Giovanni van Bronckhorst: "Beşiktaş'tan teklif aldığımda gerçekten onur duydum. Beşiktaş çok büyük bir kulüp, çok fazla taraftarı var. Büyük kulüpler her zaman kupalar için savaşmalıdır. Güçlü, asla pes etmeyen, kupalar için savaşan bir takım olacağız"

'BAŞLAMAK İÇİN SABIRSIZIM'

"Sayın Başkan sıcak karşılamanız için teşekkür ediyorum. Burada olmaktan dolayı çok memnunum. Çalışmaya başlamak için sabırsızım. Kulübün ne kadar büyük olduğunu zaten biliyordum. Taraftarlarla tanışmak konusunda sabırsızım. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız başarılı olmak için. Benim için de çok büyük bir an. Göreve başlamak için sabırsızlanıyorum."

'TRANSFERLE İLGİLİ ÇALIŞMALARA BAŞLADIK'

"Getirebileceğimiz oyuncularla ilgili çalışmalara başladık. Beni, gelecek - gidecek oyuncularla ilgili konuşurken çok fazla göremeyeceksiniz. Bu konuyu Friedel ve yönetim içerisinde tutmaya çalışacağız"

'ALTYAPIMIZ ÇOK ÖNEMLİ'

"Feyenoord'da Orkun benimle ilk performansını gösterdi, çok iyi bir oyuncu. Feyenoord'da akademimiz bizim için çok büyük bir güçtü. Aynı şey burada da geçerli, altyapımız çok güçlü. Semih buna bir örnektir. Altyapı çok önemli. Genç futbolcularımız bizim için çok önemli olacak. Birkaç maçını izledim takımın ama onlarla antrenman yapmam gerekiyor. Ama bir konu çok net, Beşiktaş'ın akademi oyuncuları A takımda oynamak için çok hevesli. Altyapıdan yetişen oyuncularımız bizim için çok büyük anlam ifade ediyor. Bu konuda çok heyecanlıyım. A Takım'a katılacak oyuncular konusunda çok heyecanlıyım. Gelecek ne getirecek göreceğiz"

İLK HANGİ BÖLGEYE TRANSFER YAPMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

"Çok fazla maçını izledim takımın, nasıl oynadığını gördüm. Bu noktada en önemli şey, kendi içimizde bu konuyu değerlendirmek olacak. İstediğimiz oyuncuları tespit edeceğiz. Eminim tüm oyuncularımız, herkes daha iyi olmak isteyecektir. Bu sene, farklı bir sezon olacak. Oyuncularımızla oyun anlayışımızla, yaklaşımımızla yardımcı olacağız. Geçen sezon, nasıl oynamamız gerektiğiyle çok net fikirler oluşturdu. Tabii ki bu rakibe göre de değişecektir. Rakibi analiz ettiğinizde en doğru maç planını oluşturmanız gerekir."

"TEK BİLDİĞİM ŞEY ŞAMPİYONLUK"

"Oyuncu olarak kariyerime baktığınızda, 7 yaşında Feyenoord akademisinde futbola başladım ve oynadığım tüm takımlarda şampiyonluk hedefledim, şampiyon oldum. Tüm takımlarda hedefimiz şampiyonluktu. Hoca olarak da benim hedefim şampiyonluk oldu. Benim tek bildiğim şey bu, şampiyonluk ve kupalar kazanmak. Ben bundan anlarım. Benim mentalitem de bu olmalı. Eminim bunu yapacağız. En önemlisi bu başarı için çok çalışmak. Hedefi olmayan bir yerde hiç olmadım. Benim mentaliteme sahip kulüplerde çalıştım, şu anda da öyle bir kulüpteyim. İstediğim şey bunu yapmak, kupa ve başarı kazanmak."

BAŞKAN HASAN ARAT'IN AÇIKLAMALARI

"LİDERİN VARLIĞI ÖNEMLİ"

Hasan Arat: "Bugün burada kulübümüz için büyük bir adım atmanın gururunu ve heyecanını paylaşmak için sizlerle bir araya geldik. Beşiktaş olarak hedeflerimize ulaşmak ve taraftarımıza layık performanslar sergilemek için çalışıyoruz. Bugün önemli bir imza töreninde bir araya geldik. Futbol dünyasında başarı yalnızca oyuncuların sahada gösterdiği performansla sınırlı kalmıyor. Aynı zaman takımı yöneten bir liderin varlığı da büyük önem taşıyor. Bu nedenle teknik direktörlüğümüze getirdiğimiz isim, kulübümüzün geleceği için kritik bir öneme sahip. Bugün size Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst'u tanıştırmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

'KENDİSİNİ KANITLAMIŞ BİR İSİM'

Hasan Arat: "Giovanni, Beşiktaş'a hoş geldin. Dünyanın en iyi takımlarında oynamış, kupalar kazanmış, teknik direktörlük kariyerinde çok önemli başarılar kazanmış bir isimsin. Ocaktan beri Beşiktaş'ı çok yakından takip ettin. Ocak'ta hocamızla anlaşmak üzereydik, son gün van Bastel'in sözleşmesi nedeniyle anlaşmamız gerçekleşmedi ve başka bir karar aldık. Ama o günden sonra ilişkisini koparmadı. Her maçımızı izledi. Türkiye Kupası'ndan sonra tebrik için beni ilk arayan isimlerden biri oldu Giovanni. Gio'nun takımı çok yakından takip ettiğine şahit olduk. Van Gastel'in de sözleşmesi bitti, Gio bize hazır olduğunu bizlere söyledi. Biz arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalar sonucunda anlaşma yapmaya karar verdik. Bundan dolayı da çok mutluyuz."

'FİNAL OYNAMIŞ BİR İSİM'

Hasan Arat: "Sezon başında oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi play-off turu bizim için son derece önemli. Hocamız bu kupada daha önce bu kupada final görmüş bir isim. Takımımızı en iyi şekilde hazırlayacağına inanıyoruz."

TRANSFER AÇIKLAMASI

Hasan Arat: "Yapmış olduğumuz çalışmalarda plan ve proje çerçevesinde büyük hazırlıklar yaptık. Transferde çok dikkatli çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda planla, sabırla, akılla ilerleme yönünde olacaktır. Transfer, gelecek ve gideceklerle bir bütündür. Beşiktaş'ın elinin güçlü olmasını istiyorsanız, herkesin son derece dikkatli olması lazım. Her gün haberler çıkıyor. Ama biz kendi bildiğimiz prensipler doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz."

'GÖRÜŞMELERİ FRIEDEL İLE YÜRÜTECEĞİZ'

Hasan Arat: "Brad Friedel, yönetim kurulu danışmanı olarak göreve getirilmiştir. Friedel ABD'de başlayan kariyerini, Tottenham'da sonlandırdı. ABD'de Osmanlı tarihi eğitimi gördü. Özel bir insandır. Biz, kendisini çok iyi araştırarak aramıza kattık. Tottenham'da en son yaptığı görev pazarlama ve yönetim ile ilgiliydi. Bundan sonraki dönemde oyuncu satışı, oyuncu alışı ve birçok data gelişmelerini birlikte yürüteceğiz. Kaan Bey ile birlikte çalışacak. Çok büyük şans eseri de Gio ile yakın arkadaş oldukları ortaya çıktı. Bu da işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. İyi bir ekip olacak."

"SİZ FIRTINALARA DEVAM EDİN!"

Hasan Arat: "Antrenör tercihini bir planlama çerçevesinde yaptık. Bu planımızın çok doğru olduğuna inanıyoruz. Tüm sorumluluk bize aittir. Bizim taraftarımız, antrenörünün arkasında olacaktır. Beşiktaş taraftarı, sadece Beşiktaş'ı düşünür. Sosyal medyadaki fırtınalardan etkilenmez. Sosyal medyaya bakarsak biz bu işi yapamayız. Siz fırtınalara devam edin, biz işimizi yapmaya devam edeceğiz. Ama şunu bilin, yapmış olduğunuz rakamlı yayınlar kulübe zarar veriyor. Dolayısıyla bir sorumluluk taşıyın. Samet Hoca, şu anda Nevzat Demir'de, orada karşılayacakları hocayı. Dün akşam birlikte yemek yedik. Feyyaz Uçar burada. Bizde sürekli bir şeyler bulmaya çalışmayın. Bizler Beşiktaş için buradayız. Beşiktaş'ta çalışmak çok büyük sorumluluk gerektiriyor. Bundan bizi kimse alıkoyamaz. Bizim taraftarımıza sözümüz var. Ricam, daha dikkatli yorumlar yapın."

'BEŞİKTAŞ DEĞİŞİMLERİN TAKIMI'

Hasan Arat: "Beşiktaş değişimlerin takımıdır. Bunu unutmayın. Beşiktaş çok güçlü bir takımla gelecek."

BRAD FRIEDEL'DEN AÇIKLAMALAR

Brad Friedel: "Çok teşekkür ediyorum. Mutlu ve gururluyum burada olmaktan dolayı. Herkese teşekkür ediyorum. 3-4 haftadır görüşmemiz oldu. Beşiktaş ailesini değiştirmekten ziyade güçlendirmeye geldim. Harika bir hocamız olacak. Yönetime de bu noktada destek vermeye çalışacağım her anlamda. Kadromuzu her anlamda yardımcı olabilecek bir yapı getirmeye geldim, oyuncuları değerlendirip kararlar verebileceğimiz. Global ve küresel anlamda bir ağ oluşturacağız. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan her şeyde yönetimimizle çalışmaya geldim. Tekrar Türkiye'de olmak çok güzel. Tekrar burada olduğumdan dolayı mutluyum."

'BAZI YABANCILARIN AYRILMASI GEREKİYOR'

Brad Friedel: "Göreve geldiğimden kısa bir süre sonra hocamızla görüştüm. Sistemle ilgili konuştuk. Üzerinde çalıştığımız analizlerimiz var. Hangi oyuncuların sisteme uyduğu, hangi oyuncuların uymadığıyla ilgili çalışmalarımız var. Bazı yabancı oyuncuların ayrılması gerekiyor. Kendi bütçemize, sistemimize uyan futbolcuları hocamız belirleyecektir. Bizi ligde rekabetçi ve şampiyon yapacak kadroyu bu şekilde kuracağız"

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Lugano-Fenerbahçe
Lugano-Fenerbahçe

Lugano-Fenerbahçe

FIFA'ya karşı toplu şikayet! İçlerinde Süper Lig de bulunuyor
FIFA'ya karşı toplu şikayet! İçlerinde Süper Lig de bulunuyor

FIFA'ya karşı toplu şikayet! İçlerinde Süper Lig de bulunuyor

Trabzonspor'a Portekizli sağ bek! Transfer resmen açıklandı
Trabzonspor'a Portekizli sağ bek! Transfer resmen açıklandı

Trabzonspor'a Portekizli sağ bek! Transfer resmen açıklandı

  • Beşiktaş
  • Giovanni van Bronckhorst
  • Hasan Arat
  • imza töreni
  • Süper Lig
  • brad friedel

SPOR GÜNDEMİ

Panathinakos'tan Ergin Ataman'a yeni sözleşme! 3 yıllık anlaşmayı duyurdular
Panathinakos'tan Ergin Ataman'a yeni sözleşme! 3 yıllık anlaşmayı duyurdular

Panathinakos'tan Ergin Ataman'a yeni sözleşme! 3 yıllık anlaşmayı duyurdular

Yunanistan Basketbol Ligi ekiplerinden Panathinaikos, takımın başantrenörü Ergin Ataman ile 3 yıllık yeni sözleşme imzalandığını açıkladı.

UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı başladı
UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı başladı

UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı başladı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı Riva Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp ve Eğitim Merkezi'nde başladı.

Milli sporcular, Paris Olimpiyatları için Fransa'da
Milli sporcular, Paris Olimpiyatları için Fransa'da

Milli sporcular, Paris Olimpiyatları için Fransa'da

2024 Paris Olimpiyatları'nda mücadele edecek Türkiye Milli Olimpiyat Takımı Fransa'ya ulaştı.

Sivasspor'dan tek gollü prova
Sivasspor'dan tek gollü prova

Sivasspor'dan tek gollü prova

Sivasspor, yeni sezon öncesi hazırlık maçında karşılaştığı Erzurumspor'u Azizbek Turgunboev'in attığı tek golle 1-0 mağlup etti.

Bologna'da Zirkzee'nin yerine Dallinga
Bologna'da Zirkzee'nin yerine Dallinga

Bologna'da Zirkzee'nin yerine Dallinga

Joshua Zirkzee'yi Manchester United'a kaptıran Bologna, Hollandalı yıldızın boşluğunu Toulouse'da forma giyen 23 yaşındaki golcü Thijs Dallinga ile doldurdu.

Ve imzayı attı! İşte Serdar Dursun'un yeni takımı
Ve imzayı attı! İşte Serdar Dursun'un yeni takımı

Ve imzayı attı! İşte Serdar Dursun'un yeni takımı

Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Serdar Dursun, sürpriz bir imza attı. Milli golcü, ligin iddialı ekiplerinden Alanyaspor'a transfer oldu. İşte detaylar...