• $ 5,8696
  • € 6,5994
  • 253.241
  • 92.249
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Burak Yılmaz'ın otobüs şoförü ile kavgasına takipsizlik kararı

Milli Futbolcu Burak Yılmaz 2016 yılında özel halk otobüsü şoförü ile kavga etmiş, otobüs kamerasına yansıyan görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

Şoförün şikayetiyle hakkında “tehdit” ve “hakaret” suçundan soruşturma açılan Burak Yılmaz o soruşturmadan takipsizlik kararı aldı. Verilen kararda Burak Yılmaz’ın otobüsün içine girdiğinde hamlesinin olmadığı, sadece içeri girmesinin de tehdit suçunu oluşturmadığına vurgu yapıldı.

Milli futbolcu Burak Yılmaz 2016 yılında özel halk otobüsünün şoförü ile kavga etmişti. Nişantaşı’nda aracını otobüs durağının önünde park eden ve otobüs şoförünün kendisini uyarmasıyla sinirlenen Yılmaz, otobüse binmiş ve şoförün üzerine yürümüştü. Otobüs içindeki kameralara saniye saniye yansıyan bu görüntülerden sonra otobüs şoförü Orhan Çimen Burak Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

ŞOFÖR, “UYARINCA TEHDİT ETTİ”

Şoför Orhan Çimen İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde, Nişantaşı’nda durağa yanaşmak istediğini ancak Burak Yılmaz’n park halinde olan aracın yanında durduğu için giremediğini belirtti. Bunun üzerine aracın yanında olan Burak Yılmaz’ı uyarınca tartışma çıktığını, Yılmaz’ın otobüsün kapısına hızlı bir şekilde vurarak içeri girdiğini kendisini tehdit edip hakaret ettiğini iddia etti.

YILMAZ, “DARP ETMEYE ÇALIŞTI”

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Burak Yılmaz’ın ise, park halindeki aracının yanında durduğunu, otobüsün yanından hızla geçtiği ve aynasının kendisine çarpmak üzere olduğu için tepki gösterdiğini söylediği öğrenildi. Şoförün ise kendisine, “Sen artist misin lan” diyerek bağırdığını ve elindeki sopayla darp etmeye çalıştığını da söyleyen Yılmaz’ın suçlamaları kabul etmediği de öğrenildi.

Olay anında otobüste yolcu olan ve Burak Yılmaz’ın otobüse binmesini engellemeye çalışan A.G ise tanık olarak verdiği ifadede tarafların birbirini tehdit ettiğini ya da küfür ettiklerini duymadığını söyledi.

(Hürriyet)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Peru´nun Kızıl Nehri Görenleri Şoke Ediyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Van'da hayran bırakan dolunay

Kurbanlarının resmini yapan seri katilin çizimleri!