• 22 Nisan 2021 Perşembe 14:17
  • |
  • Son Güncelleme:

Ahmet Nur Çebi'den Aboubakar müjdesi: Gelecek sezon da bizimle

Ahmet Nur Çebi'den Aboubakar müjdesi: Gelecek sezon da bizimle

Paylaş

Son haftalarda yaşadığı puan kayıplarıyla ezeli rakiplerini şampiyonluk yarışına ortak eden Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi, Nevzat Demir Tesisleri'nde gündeme dair açıklamalar yaptı. Beşiktaş'ın şampiyon olamayacağına dair algı yapıldığını öne süren Çebi, Vincent Aboubakar, Rosier ve Ghezzal'ın transferiyle ilgili de konuştu.

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şöyle:

"ŞAMPİYON OLAMAYACAKMIŞIZ GİBİ ALGI YARATILIYOR"

Son iki hafta içerisinde iki maçtır kaybettiğimiz puanların, Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışında geriye düştüğünü ve şampiyon olamayacağı şeklinde algı yaratılmasını doğru bulmuyorum ve art niyet arıyorum. 6 puan gerimizdeki takımın şampiyon olacağına dair haberler çıkarken, bizim liderliğimizi sürdürmemize rağmen şampiyon olamayacağımız yönündeki söylemler art niyetlidir.

"ŞAMPİYON BİZİZ"

Ekibim, teknik kadrom ve oyuncularımla bizler şampiyonluğa inandık. Bütün camiamız da buna inansın. En ufak bir tereddütleri olmasın. Şampiyon biziz! Onurlu ve şerefli bir şampiyonluk kovalıyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın bu sezon şampiyon Beşiktaş olacaktır. 13. sırada yer alırken de bunu söylüyordum lideriz yine bunu söylüyorum. Puan kaybettiğimiz takımlar düşme hattındaydı. Aynı takımların rakiplerimize karşı da müthiş oynayacağını düşünüyorum. Rakiplerimiz de o takımlarla oynarken puan kaybedecektir. Bu benim hesaba kattığım bir durum.

"ONURLU VE ŞEREFLİ ŞAMPİYONLUK KOVALIYORUZ"

Şerefli şampiyonlukları kovalayan bir ekibiz. Bu vizyon ve ahlaki yapımızdan geride durmayacağız. Şampiyonluk bir ekip işidir. Biz inanıyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Şampiyon yine biziz. Onurlu ve şerefli bir şampiyonluk kovalayan Beşiktaş bunu görecektir. Beşiktaş'ın kötü oynadığı yönündeki algıların son bulması gerekiyor. Camiamıza sesleniyorum, bu algılara gelmeyin.

"BUNLARIN ARKASINDA BAŞKA HESAP KİTAP VAR"

Çok konuşarak başarılı olunmuyor. Bizim az konuşmamız, iş yapmadığımız anlamına gelmez. Biz gereken her şeyi yapıyoruz, Beşiktaş'ın hakkını savunuyoruz. TFF ve MHK'nın bir takımı şampiyon yapmak için çalıştığına inanmıyorum. Biz hakem iyi yönettiyse iyi, kötü yönettiyse kötü deriz. Özellikle medyada bazı yorumcuların yapmış oldukları, 'Beşiktaş kötü oynuyor, şampiyonluğu eliyle verdi' algılarından vazgeçmelerini talep ediyorum. Camiamıza zarar vermek için istiyorlar. Bunların arkasında başka hesap kitap var. Camiamız bunları kaale almasın.

BİR MESAJ DA BEŞİKTAŞLILARA

Medyada bazı Beşiktaşlıların, Beşiktaş'ın zarar göreceği söylemlerden, kasıtlı olarak davranmalarından vazgeçmelerini rica ediyorum. Beşiktaş köklü bir kulüptür. Bu tür gayretler saygı ve değer görmeyecektir. Bunları bilmelerini rica ediyorum.

DEMBA BA SÖZLERİ

Demba Ba benim iyi tanıdığım ve Türkiye'ye transferinde emeği olan birisiyim. Kendisinin çok dürüst ve onurlu bir futbolcu olduğunu biliyorum. Dünkü sözleşme fesih olayı beni şaşırtmıştır. Varsa bir şey Demba Ba söyler. Camiaları zan altında bırakmaması gerekir.

"ABOUBAKAR GELECEK SEZON DA BİZİMLE"

Aboubakar son derece naif, kafasında art niyet olmayan futbolcularımızdan bir tanesi... Aboubakar'ın kontratını ben yaptım. O bizim futbolcumuzdur. Önümüzdeki sene de bizimle birlikte futbol oynayama devam edecektir. Opsiyon hakkı Beşiktaş'a aittir. Aboubakar'ın hakkı yenirse telafi edecek bir başkanım. Aboubakar'un bu sene bize katkısı çok yüksektir. Aboubakar'ın top oynamak istememesi gibi bir durum olmamıştır. Beşiktaş isterse Aboubakar burada seneye top oynamaya devam edecektir. Beşiktaş Aboubakar olmadan da şampiyon olabilir.

"TEPKİMİZ ÇOK SERT OLABİLİR, HERKES HADDİNİ BİLSİN"

Beşiktaş şampiyonluğa giderken futbolcularıyla ilgili oynanan oyunlardan vazgeçsinler. Tepkimiz çok sert olabilir, hiç umulmadığı kadar sert olabiliriz bu konuda tavizimiz olmaz. Herkes haddini bilsin.

AVRUPA SÜPER LİGİ TEPKİSİ

Avrupa Süper Ligi için ilk tepkiyi biz verdik. UEFA başarılı bir kurumdur. Futbolun içinde rakipler yoksa, 10-15 takım pastayı bölüşecekse bunu doğru bulmuyoruz. Kendileri de akıllanıp geri adım atmışlardır. Bir daha da olacağını düşünmüyorum.

"TFF HER SENE İYİ ZEMİNLERE ÖDÜL, PRİM VERSİN"

Erzurum'da Cenk Tosun'un sakatlanması sonucu hem Cenk, hem Beşiktaş, hem de Milli Takımımız zarar gördü. TFF'ye bir öneride bulunmak istiyorum. Her sene iyi zeminlere ödül verilsin. Prim verilmeli.

1959 ÖNCESİ ŞAMPİYONLUKLARA DAİR

Bazı stratejilerimiz gereği bu konuları her yerde konuşmuyoruz ama biz Beşiktaş'ın çıkarları için her şeyi yaparız. O gün şartlar neyi gerektirirse ona göre hareket ederiz.

ROSIER VE GHEZZAL KALACAK MI?

Rosier ve Ghezzal'ı takımımıza kazandırmak istiyoruz, görüşmeler devam ediyor ama noktalanmış bir transfer yok. Herkes kalmak istiyor, Aboubakar da burada devam etmek istiyor.

"İLK DEFA 1 AY BİLE BORCU OLMAYAN BİR KULÜPLE İÇ İÇEYİZ"

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün hatırladığım kadarıyla son 10 yıldır futbolcusuna ve teknik kadrosuna borçlu olduğu süre 4-6 aydan aşağı değilken, şu anda ilk defa 1 ay bile borcu olmayan bir kulüple iç içeyiz.

KULÜPLER BİRLİĞİ SÖZLERİ

Beşiktaş'a ayırdığım zamandan çalıp Kulüpler Birliği'ne ayırmıyorum. Orada geçirdiğim zaman, uykumdan ve ailemden yaptığım fedakarlıktır. Beşiktaş başkanının Kulüpler Birliği'nin başkanı olması da gurur kaynağı olmalı.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bankalar Birliği konusunda çok emeğimiz var. Sayın Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum. Türk futbolunun önü tıkanmıştı, önünü açtı. Ancak, şu an yapılan sözleşmenin bize sadece nefes aldırdığını söylemek zorundayım.

"AYRICALIK TALEP ETMEYİZ"

Artık fikstürün sonuna doğru her takım aynı sorunu yaşıyor. Biz kendimize ayrıcalık talep etmeyiz. 1 maçı ertelediğinizde, birçok maç etkileniyor, tetikleniyor. Biz makul olanı, yapılması gerekeni yaptırdık. Sağ olsun federasyon yaptı.

"TAKIMIN ŞAMPİYONLUK HAVASINA GİRDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Takımın erken şampiyonluk havasına girdiğini düşünmüyorum. Biz öndeyken rakiplerimize saygı gereği şampiyonluk söylemlerinde bulunmadık ama artık söylüyorum şampiyon biziz. Futbolcularımızın da bunu söylemesinde sakınca görmüyorum."

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Beşiktaş maçı sonrası olay! Polisler tarafından gözaltına alındı
Beşiktaş maçı sonrası olay! Polisler tarafından gözaltına alındı

Beşiktaş maçı sonrası olay! Polisler tarafından gözaltına alındı

Sergen Yalçın'tan takımla ilgili şok açıklama
Sergen Yalçın'tan takımla ilgili şok açıklama

Sergen Yalçın'tan takımla ilgili şok açıklama

'Çok şükür bu günleri gördük'
'Çok şükür bu günleri gördük'

'Çok şükür bu günleri gördük'

SPOR GÜNDEMİ

Emre Belözoğlu'ndan futbolcularına eleştiri: 'İsteksizlik...'
Emre Belözoğlu'ndan futbolcularına eleştiri: 'İsteksizlik...'

Emre Belözoğlu'ndan futbolcularına eleştiri: 'İsteksizlik...'

Fenerbahçe teknik sorumlusu Emre Belözoğlu, iç sahada Sivasspor'a 2-1 kaybettikleri karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray, Denizli'den müthiş döndü: 1-4
Galatasaray, Denizli'den müthiş döndü: 1-4

Galatasaray, Denizli'den müthiş döndü: 1-4

Süper Lig'in 41. haftasında şampiyonluk iddiasını sürdüren Galatasaray, Yukatel Denizlispor'a konuk olacak. Muhtemel 11'ler...

Bitmeyen çile! Kadıköy'de büyük hayal kırıklığı
Bitmeyen çile! Kadıköy'de büyük hayal kırıklığı

Bitmeyen çile! Kadıköy'de büyük hayal kırıklığı

Süper Lig'in 41. haftasında şampiyonluk iddiasını sürdüren Fenerbahçe, Demir Grup Sivasspor'u ağırlayacak. Muhtemel 11'ler...

Ali Çetin: 'Takımı sahadan çekecektik'
Ali Çetin: 'Takımı sahadan çekecektik'

Ali Çetin: 'Takımı sahadan çekecektik'

Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Galatasaray karşılaşmasında verilen kararlara tepki göstererek, “Bu camianın sezon başından beri en az 15 puanı çalındı. Bu sezonun en fazla mağdur olan takımı biziz. Bir örneğini de bugün gördük. Hepsini Allah'a havale ediyoruz" dedi.

'Mayıslar bizimdir'
'Mayıslar bizimdir'

'Mayıslar bizimdir'

Süper Lig'de Yukatel Denizlispor'u deplasmanda yenerek son haftaya lider Beşiktaş'la puanını eşitleyerek, rakibinin 2 gol averajı gerisinde giren Galatasaray'da 2'nci Başkan Abdürrahim Albayrak, "Mayıslar bizimdir" dedi.

Beşiktaş'a Karagümrük şoku!
Beşiktaş'a Karagümrük şoku!

Beşiktaş'a Karagümrük şoku!

Süper Lig'in 41. haftasında şampiyonluğun en yakın adayı Beşiktaş, Fatih Karagümrük'ü ağırlayacak. Muhtemel 11'ler...