• 15 Mayıs 2024 Çarşamba 13:37
  • |
  • Son Güncelleme:

"3 sene için geliyorum" Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı

"3 sene için geliyorum" Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı

Paylaş

Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, yapılacak olan seçimde yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Yıldırım, kendi dönemi ve Ali Koç yönetimi hakkında dikkat çeken sözler sarf etti. İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları...

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, basın toplantısı düzenledi. İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları...

"KAVGA EDERLERSE EDERİM"

"Kavga etmeyeceğiz, kimseyle ama benimle kavga ederlerse, o zaman ederim..."

"DERDİM ŞAMPİYONLUK"

Aziz Yıldırım: "Derdim Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler... Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe'ye zarar verdik. Bunu biliyoruz."

"HEP BİRLİKTE ŞAMPİYONLUKTAN ETTİK"

"Sonra kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin gibi şeyler denildi. Hep beraber Fenerbahçe'yi şampiyonluktan ettik, hep beraber..."

"FENERBAHÇE'DE PARA SORUNU OLMAZ"

"Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçe'nin durumunu dağıttlar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçe'de para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu'da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar."

"F.BAHÇE'NİN İSTEMEDİĞİ OLMAZ"

"Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe'nin istemediği bir şey Türkiye'de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz."

"TÜRKİYE'NİN KUVA-Yİ MİLLİYESİ"

"Türkiye'nin Kuva-yi Milliye'si Fenerbahçe Spor Kulübü'dür."

"NEDEN ADAY OLDUM?"

"İşleri tıkırına koydum, keyfim de yerinde. Neden aday oldum? Fenerbahçe'de sıkıntılar var. Arkadaşlara aday olmalarını söyledik ama ben varken olmayacaklarını söylediler. Mecbur kaldım. 20 sene başkanlık yaptım, zor günlerde 6 şampiyonluk yaşadık. Para konuşmadık."

"12 MİLYAR TL BORÇ VAR"

"1 Milyar 950 Bin TL borç bıraktım. Yarısı döviz karşılığıydı. O borç için bankalarla anlaştılar TL olarak 4 Milyar borç var. Diğer borçlarla 12 Milyar TL borç var! 630 Milyon € borç vardı, gösterdi. Ülker ile birlikte stadın yanına konutlar yapacaktık ve satacaktık. Her şeyin anlaşması yapıldı. Fenerbahçe 70 Milyon €, Ülker 70 Milyon €, Emlak Konut %20 pay alacaktı. Arsa gitti ama Murat Ülker kağıt üzerinde tutuyor. O borç yok şu an. 51 Milyon € borç yok ama 630 Milyon €'nun içinde gösterdik o zaman. Bizim bıraktığımız borç 400 Milyon €'ydu, bunu açıkladım. 50 Milyon €'ya oyuncu sattınız, devleet gittim ve kanun çıkarttım vergi iadesi aldık. Onu da çıkarınız 300 Milyon €! Bana da eski yönetimden kalan borç vardı, kaldı 200 Milyon €! Daha da konuşsa alacakları çıkacak diyorlar, evet öyle."

"BAZI TEKLİFLERİM VAR"

"Bazı tekliflerim olacak birazdan, ne olacak? Hep beraber göreceğiz."

"DERBİYİ KAZANACAĞIZ"

"Bu hafta Galatasaray derbisini kazanacağız ve yeni süreç başlayacak."

"SEÇİM SÜRECİNE KURBAN EDİLDİ"

"Futbol takımını üzülerek takip ettim. Kulübe uzaktan bakmanın avantajını elde ettim. Yaptığımız hataları gözlemledim. Düşünce yapımızı değiştirmek, değişerek gelişmek bir erdemdir. Mevcut kulüp başkanının ve yönetimin çalışmalarına engel olmamak, olayı saha dışına taşımamak adına muhalefet yapmadım. Konuştuğumda da birlik ve beraberliğe dikkat çektim. Özellikle bu sezon seçimin saha içini etkilemesi adına Ocak 2024'ten bu yana sükunet çağrısı yaptım. Camiayı futbol takımının arkasında olmaya davet ettim. Bu hafta Galatasaray derbisini kazanacağız ve yeni süreç başlayacak. 2018 şampiyonluğumuz seçim sürecine kurban edildi, ben bunu yapmadım. Hiçbir seçim, şampiyonluktan önemli değildir. İnşallah bundan sonra seçim uğruna hiçbir kupalar, madalyalar feda edilmez. Bugün karşınızda şampiyonluk avantajının rakibimizde olması üzüntüsüyle bulunuyoruz."

"ÇOCUKLARI KURTARMALIYIZ"

"Çocukları kurtarmalıyız! Benim kızım geliyor, maç oynanıyor... Fenerbahçe 0, karşı takım 1! Maçı sordu, "1-0 galibiz" dedim. Sonra baktı 'Neden yalan söylüyorsun?' dedi. Çocuklar kazananın yanında olmak istiyor. Onların aşkı için şampiyon olmamız lazım."

"3 SENE İÇİN GELECEĞİM"

"72 yaşındayım, 3 sene için geleceğim! Daha fazlasını yapamam! 'Yap' deseniz bile yapamam!"

"YANLIŞLARDAN DERS ALMALIYIZ"

"Ali Bey de seçilebilir ancak yanlışlardan ders almalıyız."

"BORCUNDAN FAZLA ALACAĞI VAR"

"Fenerbahçe'nin borcundan fazla alacağı var! Bunu mahkemede çözemezsin, masada çözeceksin! Büyük alacağımız var, bunu inşallah çözeceğiz."

MOURINHO, FENERBAHÇE

"Jose Mourinho ile iki saat konuştuk. Konuşmaları sürdürmek için arkadaşları menajerleri ile devam edecek. Biz ne para, ne transfer konuştuk. Konyaspor maçını izlediğini söyledi. Bir aday telefonla konuşmuş. Mevcut başkan menajer göndermiş. Üç tane şey... Şimdi diyorlar '15 Milyon € buna verilir mi?' Ya sana ne kardeşim?"

"ŞARTLARDA ANLAŞIRSAK GELECEK"

"Jose Mourinho şartlarda anlaşırsak gelecek! Ama rahat bırakmıyorsunuz, burayı takip ediyor! Suudi Arabistan'a gitmiyor! Rahat olun! Bahreyn'e iki konferansa gidecek, 2 milyon $! Anlayın yani değerli basın! Olumlu olun!"

OBRADOVIC İÇİN AÇIKLAMA

"Zeljko Obradovic ile 5 aydır hiç konuşmadım! Antrenör gayet iyi, iyi olan şey bozulmaz! Kötü olursa, bakılır!"

ROBERTO CARLOS İTİRAFI

"Roberto Carlos'u aldık, sohbet ederken 'Avrupa'da final oynar ve Şampiyonlar Ligi'ni alırız' dedi. Bu bizim aklımızda yok. Ancak Carlos bunu bütün oyunculara aşıladı, böyle bir hava oldu. Chelsea, Sevilla, Inter... O motivasyonla oldu!"

"MOURINHO'NUN PARASININ YARISI"

"Bu yönetime teklifim, Jose Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa; Şekip Mosturoğlu'ndan rica edeceğim, iki taraftan arkadaşlar gitsin ve imzayı atsınlar. Kim seçilirse, Mourinho ile devam etsin! Biz kaybedersek, Mourinho'nun yarı parasını da ben ödeyeceğim! Haydi bakalım..."

"ÜZERİNDE ÖLÜ TOPRAĞI VAR"

"Fenerbahçe'nin üzerinde ölü toprağı var! 4 sene bizden, 6 sene bu yönetimden! Parayı imece usulü vereceğiz, halledeceğiz! Üç sene kombine alacağız, banka borcunu kapatacağız! Yoksa büyük tehlike var!"

"PARA VERSİNLER YETER"

"Zengin iş adamları geliyormuş yönetime! Zengin adamları ne yapayım? Zengin adam yönetime girince çalışmaz! Bu kadar mı kafanız çalışmıyor! Para versinler yeter! Murat Ülker'e, Ferit Şahenk'e başkan olmalarını söyledim ama işleri var!"

"ŞAMPİYON YAPMAYA GELİYORUM"

"Borcu kapatmaya değil, şampiyon yapmaya geliyorum!"

"ŞAMPİYONLUK İÇİN GELİYORUZ"

"Borçtan kurtulmak gerekiyorsa, gerekirse basketbol salonu satılır! Bilmiyorum, onlara bakılır! Biz şampiyonluğa , çocukları mutlu etmeye geliyoruz."

"GALATASARAY HİKAYEYDİ!"

"Galatasaray'ın saha dışında çok güçlü olduğunu nerede söyledim? Atıyorsunuz abi... Benim olduğum dönemde Galatasaray hikayeydi! Biz FETÖ ile mücadele ettik. Devletin içine sızdılar, devlet ile mücadele ettik. Onlarla mücadele etmekten, başka şey ile mücadele edemedik. En son Ankara'ya gittim ve 'Hapis yatmaya razıyım, karar verin' dedim. Verdiler!"

"HER ŞEY ÇOK DEĞİŞTİ"

"Benden sonra her şey çok değişti, benim zamanımda bu televizyonlarda konuşamıyorlardı!"

"ÇOK PARA HARCADILAR"

"Borcu düzeltmişler, ne kadar düzeltmişler? Hodri meydan açıklasınlar. Ramos'u alın, Dzeko'yu alın dedik. Biz Anelka, Ortega'yı getirdik. Gidiyorsunuz, ilk 1-2 sene çok kötü transferler yapıyorsunuz. Çok para harcadılar."

"KİMSE HOŞ GELDİN DEMEDİ"

"Divan toplantısına denizden geldim, mafya liderleri gibi... (Gülerek). Bir tanesi 'Hoş geldin' demedi."

"HEDEF ŞAMPİYONLUK"

"Hedef Türkiye'de şampiyonluk! Abartmayın ya! Şampiyonlar Ligi falan yok kardeşim! Önce Türkiye'de şampiyon olacağız! Sonra bakarız! Ne Şampiyonlar Ligi ya? Milleti kandırmaya, hayal satmaya gerek yok! 10 senedir şampiyon olamıyoruz, önce şampiyonluk!"

YÖNETİM KURULU İÇİN AÇIKLAMA

"Yönetim listenizle alakalı isimler belli mi?"

"Benim arkadaşlarım da dahil olmak üzere, sicil ve alt denetleme kurulları da dahil olmak üzere kimseyle konuşmadık. Şerefim, namusum üstüne. Cumartesi günü bir düğün var ona gideceğim. Pazar günü İstanbul'a geleceğim. Sonra konuşacağız ve divana sunacağız. Yazılan her şey yalan. Zengin adama ihtiyacım yok, akıllı adama ihtiyacım var."

"GALATASARAY'IN GALİBİYETİ YOK"

"Benim dönemimde Galatasaray'ın Kadıköy'de hiç galibiyeti yoktu!"

"FENERBAHÇE'DE KAFALAR DEĞİŞECEK"

"Ben kimsenin adamı değilim, taraftar da kimsenin adamı olmayacak! O zaman başımın üstündeler! Başkalarının adamı olurlarsa, karşı karşıya geliriz. Genç Fenerbahçelileri ben kurdum! Sonra sıkıldılar derneği, başka noktaya gittiler. Bana tezahürat yapıyorlardı, yapmamalarını söylüyordum. Orada destek takıma. Kendi adıma tezahüratı kaldırdım. Taraftarla sorunum yok, benle sorunları olursa... O zaman olmaz. Kimseye para, bilet vermeyeceğim. Fenerbahçe'de kafalar değişecek!"

10 NUMARA BEKLENTİSİ

10 numara beklentisi de oluştu taraftarda. Dybala ismi konuşuluyor. Ne düşünüyorsunuz?"

"10 numarada Cemil Turan... Allah Allah.. (Gülerek). Parayla alamazsınız!"

"ALİ KOÇ İLE KÜS DEĞİLİM"

"Ali Koç ile küs değilim, sadece fikirlerimiz ayrı."

"İCRAATLERİ İLE SORUNUM VAR"

"Ali Koç ile bizi barıştıracaklarmış... Ben dedim ki benim adıma niye konuşuyorsunuz? Ben Ali Koç ile küs değilim. Benim Ali Koç ile değil icraatları ile sorunum var. Siz memnunsanız ben de memnunum. Siz değilseniz ben de değilim."

"NEDEN KÜS OLAYIM?"

"Ali Koç ile bir sorunum yok, icraatleriyle var. Birbirinize sarılma derken, oturup konuşmak değil. İyi yapılıyorsa desteklemek, kötü yapılıyorsa bunu söylemek medeniyettir. Biz bunu yaptık. Neden küs olayım? Babası, ağabeyi beni ziyaret etti. Mustafa Koç ile dostluğum vardı. Ali Koç ile küs değiliz. Kaybettik, garajdan gitmişim, havadan mı gidecektik! Seçimi kaybettik. Eve gittik, iki kadeh de viski çektik, rahatladık... Allah Allah ya..."

JOSE MOURINHO, 100M€

"Gazetede yazanlara bakın! Jose Mourinho'ya neden 100 Milyon € vereyim! Mesut Özil mi aracıymış! Aykut Kocaman'ı Volkan Demirel'i de getiriyormuşum... Adam istemedi bunları, ne yapacağız?"

"F.BAHÇE'DEN İSTİFA ETTİ"

"Nihat Özdemir, Fenerbahçe'ye hizmet etti! Siz bilmiyorsunuz, bırakın onların yalanlarını! Aralarındaki husumet 2011'den.. Nihat Özdemir, Fenerbahçe'nin değeriydi... Adama salladılar, Fenerbahçe'den istifa etti."

"AYRILMAK İSTEYEN GİDER"

"Takımdan ayrılmak isteyen varsa gider. Yeni teknik adam oyuncu ister, bakarız."

"BENİ HAYATA DÖNDÜRDÜLER"

"Bana oy vermeyenlere teşekkür ederim, beni hayata döndürdüler ve para kazandım."

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

İstikrarın adı Dusan Tadic! Fenerbahçe'nin vazgeçilmezi oldu
İstikrarın adı Dusan Tadic! Fenerbahçe'nin vazgeçilmezi oldu

İstikrarın adı Dusan Tadic! Fenerbahçe'nin vazgeçilmezi oldu

‘Dersime iyi çalıştım‘ Antalyaspor'da Alex de Souza dönemi resmen başladı
‘Dersime iyi çalıştım‘ Antalyaspor'da Alex de Souza dönemi resmen başladı

‘Dersime iyi çalıştım‘ Antalyaspor'da Alex de Souza dönemi resmen başladı

Marcus Thuram hedefini açıkladı
Marcus Thuram hedefini açıkladı

Marcus Thuram hedefini açıkladı

SPOR GÜNDEMİ

Hamza Hamzaoğlu, Türk futbolunu değerlendirdi
Hamza Hamzaoğlu, Türk futbolunu değerlendirdi

Hamza Hamzaoğlu, Türk futbolunu değerlendirdi

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Türk futbolu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Premier Lig devlerinin ortak hedefi: Alphonso Davies
Premier Lig devlerinin ortak hedefi: Alphonso Davies

Premier Lig devlerinin ortak hedefi: Alphonso Davies

Bayern Münih'in yıldız sol beki Alphonso Davies'in durumunu iki Premier Lig devi takip ediyor.

Fenerbahçe'nin en sert isimleri İsmail Yüksek ve Osayi-Samuel oldu
Fenerbahçe'nin en sert isimleri İsmail Yüksek ve Osayi-Samuel oldu

Fenerbahçe'nin en sert isimleri İsmail Yüksek ve Osayi-Samuel oldu

Süper Lig devi Fenerbahçe'de sezonun en hırçın isimleri İsmail Yüksek ve Bright Osayi-Samuel oldu.

Rayyan Baniya: Beşiktaş maçını unutamıyorum
Rayyan Baniya: Beşiktaş maçını unutamıyorum

Rayyan Baniya: Beşiktaş maçını unutamıyorum

Trabzonspor'un annesi Türk babası İtalyan Beninli oyuncusu Rayyan Baniya bu sezon 3-0 kazanılan Beşiktaş maçını unutamadığını söyledi.

İlk bomba patlıyor! Süper Lig devinden Mason Greenwood harekatı
İlk bomba patlıyor! Süper Lig devinden Mason Greenwood harekatı

İlk bomba patlıyor! Süper Lig devinden Mason Greenwood harekatı

Manchester United ile sözleşmesinin son yılına giren Mason Greenwood için sürpriz bir gelişme yaşandı. Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray, yıldız oyuncuyu gündemine aldı. İşte tüm detaylar...

Bülent Uygun: 1500 kişiyi dava ettik
Bülent Uygun: 1500 kişiyi dava ettik

Bülent Uygun: 1500 kişiyi dava ettik

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun kendisine küfür ve hakaret eden 1500 kişiye dava açtığını açıkladı.