İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7047
  • 5.5322
  • 197.39
  • 101.138
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

250 milyon TL'lik taş!

Galatasaray'ın eski başkanı Dursun Özbek, Divan'da suçlamaları yanıtladı.

x

“150 milyon liralık kefaletimiz var. Bunu kimseye anlatmadım. Başkanlığım süresince 250 milyon liralık tutarda elimizi taşın altına soktuk. Alacaklarım sebebiyle G.Saray’ı zora sokmam.”

ESKİ Başkan Dursun Özbek, transferde ve bazı konularda yolsuzluk yaptığı iddialarına Divan Kurulu’nda yanıt verdi. Zaman zaman gözleri doldu. Özbek, “Riva’dan gelecek gelir, yaklaşık 780 milyon TL. Bir hasılat projesi olduğu için sayın Başkan haklı. G.Saray aleyhine bir şey yok. ‘G.Saray’a fatura kesmiş, para almış…’ G.Saray aşkıyla hizmetler verdim. Kursağıma bir lokma haram girmemiştir. Biz bir kurum olduğumuza göre, fatura kesmek zorundayız. Yasa böyle. Geçen dönemde 6 milyon lira bağışta bulundum. Niye böyle yazılır? Anlamıyorum” dedi.

CAVANDA’DA BİR HATA YAPTIM

Özbek, “Bundan sonra bu destekleri yapmayacak mıyız? Elbette yapacağız. Galatasaray’ın bir tek konaklama sponsoru vardır. O da biziz . Transferle ilgili söylentiler var. Ndiaye transferi 12 milyon Euro ödemişiz… 7.5 milyon bonservis verildi. KAP’a da açıklandı. Niye bunu 12 milyon yazarsınız?  Neticede 16 milyon euroya sattık. Galatasaray 6 ayda kar etti. Cavanda transferi 1.8 milyona yapıldı, doğrudur. Bizzat ben yaptım. Güzel bir transfer midir? Hayır. Yaptığımız hatalardan biri de bu transferdir. İlk defa burada söylemiyorum” diye konuştu.

İMALARI KESİNLİKLE REDDEDİYORUM

Dursun Özbek sözlerini şöyle sürdürdü: İmaları reddediyorum. Bir de 90 milyon problemi var. Başkan kasa kolaylığı yapmış. Hayır ben yapmadım. 150 milyon TL’lik kefaletim var. Kimseye anlatmadım. Başkanlığımda 250 milyon TL’lik tutarda elimizi taşın altına soktuk. Alacaklarım sebebiyle kulübü zora sokmam. Özbek’in 28 milyon borcu var. Başkana iki tarih vereceğim. 3 Ağustos 2016, 4 Ağustos 2017 tarihli Sportif AŞ kararlarına bakınız.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
24 Haziran´daki seçimlere günler kala siyasi partiler çalışmalarına hız verirken, AK Parti´nin seçim

AK Parti´nin seçim müziği belli oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kuzey Irak'ta 23 km ilerleyen TSK, üsleri birbirine bağladı

En Çok Okunanlar