• $ 5,8932
  • € 6,5269
  • 281.337
  • 94137.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

O gol kurtarılamazdı

Haftanın hiç şüphesiz en kritik karşılaşmasıydı. G.Saray’ın kendi sahasında baskılı başlaması bekleniyordu ama pek öyle olmadı. İki takım da kontrollü bir oyunu tercih etti.
Başakşehir, G.Saray’ın sol kanadındaki ikilisi Nagatomo ve Rodrigues’e karşı önlem almıştı. Ancak ters tarafta, herhangi bir savunma anlayışı yoktu. G.Saray buna rağmen ilk yarım saat inatla kendi sol kanadından gitti.
Devrenin son bölümlerinde kanat değiştiren Rodrigues, Mariano’nun önüne geldi. Bu sayede iki isim son vuruş anlamında olmasa da, içeri kat etme bakımından Başakşehir’e sıkıntı çıkardı.
Bir takımın kalecisinin davranışlarından, o takımın maçta kaç puan hedeflediğini anlayabilirsiniz. Volkan Babacan, ilk dakikadan itiraben her atışı elinden geldiğince ağır kullandı. Yani Başakşehir’in ilk amacı kaybetmemekti. Sonrasında fırsat yakalarsa maçı kazanmayı düşünüyorlardı.
Deplasmanda oldukları için onlara bir noktada hak verilebilir. Ancak G.Saray’ın taç atışları dahil neden bu kadar yavaş davrandığını anlamadım. İlk yarıda akıllarda kalan bir iki pozisyon vardı ama hiçbiri yüzde yüzlük değildi. Ancak hakem Halil Umut Meler’in çıkarmadığı öyle kartlar oldu ki anlam veremedim.
İlk devre 0-0 tamamlanırken mutlaka kazanması gereken G.Saray’da bir kıpırdanma bekliyordum. Öyle de oldu.
İkinci yarıda Mariano’nun bulunduğu kanat daha da etkili kullanılmaya başlandı. Ayrıca Sarı-Kırmızılı futbolcular daha hızlı hareket ediyordu.
Sonrasında sağ ayaklı Mariano’dan sol ayağıyla inanılmaz bir şut geldi. Topun yüksekliği ve falsosu o kadar iyiydi ki, kalede kim olursa olsun o topu kurtarması mümkün değildi.
Başakşehir’in hocası Abdullah Avcı, tribünlerin baskısından bunalan Emre Belözoğlu ve Arda Turan’ı kenara aldı.
İkisi de oyunda kaldığı sürede takımları adına katkı sağlayamadı.
G.Saray ise kalan son bölümde daha defansif tercihlerde bulundu.
Çünkü alınacak galibiyetin bitime 5 hafta kala kendilerini liderliğe taşıyacağını biliyorlardı.
Ligde artık son düzlüğe girilirken, herkesin stresi oldukça yüksek.
Eğer G.Saray geçtiğimiz hafta G.Birliği deplasmanından galibiyetle dönseydi, bugün çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.
Takımın golcüsü Gomis’ten de bahsetmek lazım. İstediği topları alamıyor ve ileride çok yalnız kalıyor. Kanatların ona katkısı azalınca formu da düştü. Adebayor’un kendi kalesine attığı gol ise Sarı-Kırmızılılar adına güzel bir galibiyetin adeta kremasıydı.

Engin Verel Diğer Yazıları

Zordu kolay oldu

03.04.2018

<p>Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve

Barış Pınarı Harekatı 8. gününde devam ediyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yıllar sonra yanıtladı! O karakteri bakın kim canlandırmış?

Barış Pınarı'nda da teröristlerin üzerinde "Fırtına" gürlüyor