Cumhurbaşkanlığından 'koronavirüs' sitesi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden 'koronavirüs' sitesi Ofis, dünya genelindeki koronavirüse ilişkin güncel tanı, iyileşen ve ölüm rakamları 'corona.cbddo.gov.tr' adresinden duyuruyor. Siteden ayrıca tarihçe, ilk tespitler, ülke karşılaştırmaları gibi bilgilere de ulaşılabiliyor.

Eklenme Tarihi: 27.03.2020 18:03 - Güncelleme Tarihi: 27.03.2020 18:03
HABER

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) görüldüğü Türkiye ve dünya genelindeki sayılara ilişkin güncel bilgiler internetten paylaşıyor.

Ofisin, 'corona.cbddo.gov.tr' adresinden ulaşılabilen sitede, dünya haritası üzerinde koronavirüsün görüldüğü ülkenin işaretlenmesiyle o ülkedeki tanı, iyileşme ve ölüm verileri görülebiliyor. Salgına dair tarihçe, ülke karşılaştırmalarına dair veri ve grafiklere de ulaşılabiliyor.

Rakamların sürekli güncellenerek yayınlandığı sitede, dünya genelindeki ölüm oranının yüzde 4,51 olduğu belirtiliyor.

Türkiye'de ise koronavirüs tanısı konulmuş 3 bin 629 kişi, iyileşen 26 ve ölen 75 kişi olduğu belirtilen sitede, ölüm oranının yüzde 2,07 olarak gerçekleştiği aktarılıyor.

Ayrıca, Türkiye'de Kovid-19'a ilişkin ilk tanının 11 Mart'ta, ilk ölümün 16 Mart'ta ve ilk iyileşen vakanın 26 Mart'ta görüldüğü bilgisi de yer alıyor.

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar