'15 Temmuz Ağıdı'

15 Temmuz hain darbe girişiminin anısına İzmirli sanatçıdan '15 Temmuz Ağıdı'

Eklenme Tarihi: 10.07.2020 13:01 - Güncelleme Tarihi: 10.07.2020 13:01
HABER

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimini unutturmamaya çalışan İzmirli tasavvuf müziği sanatçısı Ömer Faruk Özcan, o gece yaşananları söz ve bestesini kendisinin yaptığı ağıtla seslendirdi.

Demokratik yönetimi ortadan kaldırmayı amaçlayın teröristlerin, Türkiye Cumhuriyeti devletine ve seçilmiş hükümete karşı her türlü silahı kullanarak acımasızca kalkıştığı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti.

Geçen uzun zamana rağmen zihinlerde tazeliğini koruyan hain darbe girişiminde Başkan  Erdoğan'ın çağrısı üzerine meydanlara inen kahraman halk, tarihe kara bir leke olarak düşen bugünü unutamıyor.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünü mezunu 43 yaşındaki İzmirli sanatçı Ömer Faruk Özcan da bu kapsamda söz ve bestesi kendisine ait '15 Temmuz Ağıdı' isimli eser hazırladı.

Ülkesine yapılan ihaneti unutturmamak için yaptığı eseri o gece yaşanan olayların görüntüleriyle süsleyen ve kamera karşısına geçen Özcan, söz konusu klibi darbe girişiminin yıl dönümü öncesi yayımlamaya hazırlanıyor.

Ömer Faruk Özcan, dijital platformlarda ve sosyal medya üzerinden klibi yayımlayıp geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediğini belirterek, bu anlamda heyecanlı olduğunu aktardı.

Önerilen Videolar