Sahilde Su Samuru Gören Vatandaş Şaşırdı

Yenikapı ve Zeytinburnu sahilinde balık tutan vatandaşlar, iki su samuru ile karşılaştı. Tuttukları balıklarla su samuru çiftini besleyen vatandaşlar, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Eklenme Tarihi: 19.11.2019 10:42 - Güncelleme Tarihi: 19.11.2019 10:44
YAŞAM

İstanbul'da daha önce Küçükçekmece Gölü’nde görülen su samurları bu kez Yenikapı ve Zeytinburnu Sahillerinde cep telefonu kameralarına yansıdı. Balıkçıların yanına kadar gelen 2 su samurunu çevredekiler besledi.

'SU SAMURUNUN SADECE NEHİRLERDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRDÜM'

Su samurlarını gören balıkçı Atilla Aydoğdu, 'Önce kedi sandım yardım edecektim ama baktım suya balık gibi dalıp dalıp çıkıyorlar, şaşırdım. Daha önce doğal ortamda görmedim. Su samurunun sadece nehirlerde olduğunu düşünürdüm. Midye ve balık yiyerek beslendiğimi düşünürdüm ama denizde görünce şaşırdım' dedi.

'SEPETİN İÇİNDEKİ BALIKLARI ALDI'

Balıkçı Mehmetcan Sevgi, 'Yanımızdan geçti. Balık sandım. Defalarca gördük. Tutmak istedim, suya girdim, kıştı. Oynuyordu benimle, gidip geliyordu. Birisi 'Isırırsa seni parçalar' dedi. Defalarca gördük su samurunu. Buraya Zargana yaklaştığı zaman çok gözüküyor. Biz de o zaman suya bakıyoruz. Zarganayı tutuyoruz' dedi. Ahmet Ağır ise, 'Balık tutarken gördüm. Sepetlerimde, livardaki balıklarımı da götürdü. Sepetin içindeki balıkları aldı. Livarla beraber ipi kopardı gitti' diye konuştu. 

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar