10 Parmağında 10 Marifet Olan Başhekim

Kayseri'de bir ilçe devlet hastanesinde Başhekim olarak görev yapan 38 yaşındaki Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa Arık, elektro gitar ve bateri çalıyor, hikaye denemelerinin yanında tıp üzerine kitap yazıyor, İngilizce ile Arapça biliyor ve Japon dövüş sanatı Kendo ile ilgileniyor

Eklenme Tarihi: 19.01.2020 12:50 - Güncelleme Tarihi: 19.01.2020 13:00
YAŞAM

Kayseri'de bir ilçe devlet hastanesinde Başhekim olarak görev yapan 38 yaşındaki Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa Arık, yoğun iş temposunun yanında uğraştığı alanlarla da dikkat çekiyor. Memur bir ailenin çocuğu olduğunu ve müzikle ağabeyi sayesinde tanıştığını söyleyen Mustafa Arık, 'Yaklaşık 20 yıldır davul ve gitar çalıyorum. Bu konuda ağabeyim bana yol gösterici oldu. Bir çok müzik grubumuz oldu fakat iş yoğunluğu nedeniyle bir araya gelerek müzik yapamadık' dedi.

Kendisini, 'Tam bir kitap kurduyum' diye tanıtan Mustafa Arık, 'Şu yaşıma kadar binlerce kitap okudum. Artık kitapları evde koyacak yer bulamıyoruz. Özellikle dinler tarihi ve bilim tarihini çok seviyorum' ifadesinde bulundu. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilen Mustafa Arık, 'Kayseri Şehir Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak çalıştım. Burada Sağlık Birimini kuran ekipten biriyim. Şu an bir tıp kitabının ortopedi kısmını yazıyorum. Kafamı rahatlatmak için biraz bilgisayar oyunu oynuyorum. Güzel sohbetlerin olduğu bir youtube kanalım var onu aktif tutmaya çalışıyorum. Vakit buldukça ilgimi çeken her şeyi araştırmaya ve onu yapmaya çalışıyorum. Her şeyi merak etmek gibi kötü bir huyum var ama mesleğimi de ihmal etmiyorum. Ortopedide de özellikle omurga cerrahisi ile ilgileniyorum, skolyoz hastalığı ile. Prof.Dr. Cengiz Tuncay hocama teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Vecihi Hürkuş gibi kendi uçağını yapabilen bir pilot olmayı hayal ettiğini anlatan Mustafa Arık, 'Daha çok batı müziği, metal ve rock müziği ilgimi çekiyor. İngilizceyi de bu şekilde öğrendim diyebilirim. Her şeyi merak etmek gibi kötü bir huyum var. Ne ilgimi çekerse onunla ilgileniyorum. Kendo ile uğraştım, kılıçlar ondan kalma, fotoğrafçılık ile uğraştım. Hikaye yazmaya çalıştım henüz yayınlanmış bir kitabım yok' şeklinde konuştu.

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar