AK Parti'den CHP'li Özkoç'a Sert Tepki

AK Parti İstanbul Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretlerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a yönelik tepkilerini ortak bildiri ile dile getirdi.

Eklenme Tarihi: 06.03.2020 11:31 - Güncelleme Tarihi: 06.03.2020 11:31
SİYASET

Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda Cumhurbaşkanı’nın hedef alınmasının, Türkiye düşmanlarının sözcülüğünü üstlenmek olduğunun vurgulandığı bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımıza yönelik sarf edilen hayasızca ifadeler, CHP adına siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiş, tam bir hadsizlik, ahlaksızlık, terbiyesizlik ve hezeyan örneğidir. Türkiye’nin bir var oluş mücadelesi verdiği süreçte Özkoç’un skandal ifadeleri, Mehmetçiklerimizi şehit edenlerin siyasi sözcülüğünü yapmaktır” denildi.

“CHP’Lİ ÖZKOÇ, TÜRKİYE DÜŞMANLARININ SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR”

“Türkiye’nin bir var oluş mücadelesi verdiği, acıda ve sevinçte bir olmamız gereken, Mehmetçiklerimizin şehitler vererek canıyla kanıyla vatanımızı savunduğu kritik bir anda, CHP’li Özkoç’un skandal sözleri, artık millilik vasfını iyice kaybetmiş, kendi ülkesi yerine Mehmetçiklerimizi şehit edenlerin siyasi sözcüsü gibi konuşan, milletin iradesini ve demokrasiyi hiçbir zaman hazmedememiş bir parti için çok şaşırtıcı olmasa da, içerdiği hadsizlik, ahlak dışılık ve ulaştığı seviyesizlik açısından tahammül ötesidir.

HUKUKEN VERİLMESİ GEREKEN HESABIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

“Mezkur şahsı kınıyor, gerek Cumhurbaşkanımıza, gerek içinden geçtiğimiz kritik süreç itibarıyla vatanımıza karşı sergilediği bu hadsizliğin, saygısızlığın ve ahlaksızlığın hesabını, hukuk önünde vermesi gerektiğine inanıyoruz.

Sürecin takipçisi olduğumuzu, Gazi Meclis’e yakışmayan bu kişinin peşini hukuken bırakmayacağımızı, milletimize saygı ile duyururuz.”

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar