Heybeliada'daki yangın İHA'lar tarafından görüntülendi

Heybeliada'da ormanlık alanda iki farklı noktada çıkan yangın, kontrol altına alındı. Ada'daki yangın İHA'lar tarafından görüntülendi

Eklenme Tarihi: 13.07.2020 09:26 - Güncelleme Tarihi: 13.07.2020 09:48
HABER

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, saat 17.07'de Heybeliada Aşıklar Yolu Mevkisi'ndeki ormanlık alanda 2 farklı noktada yangın çıktığı belirtildi.

Yangına, Orman Bölge Müdürlüğü İtfaiye Teşkilatı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Harp Okulu personel ve ekipmanları ile 2 helikopterle müdahale edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Yangın söndürme çalışmalarına Tarım ve Orman Bakanlığımızca çevre illerden 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı sevk edilmiştir. Yangını söndürme çalışmaları devam etmekte olup, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır.'

Orman Genel Müdürlüğü de yangını kontrol altına alma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, yangına 5 helikopter, 2 uçak ve 1 arazöz sevk edildiğini duyurdu.

Bu arada, Adalar Belediyesi hoparlöründen eğitimi olan vatandaşlar yangına müdahaleye çağrıldı.

- Bakan Pakdemirli ve Vali Yerlikaya, Heybeliada'ya gitti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve İstanbul Valisi Yerlikaya, incelemelerde bulunmak üzere yangın bölgesine gitti.

Yerlikaya, buradaki incelemelerinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Yangın 19.45'te kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.' ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar