Tavuklarını Yiyen Tilkiye, İsim Takıp Beslemeye Başladı

Ordulu arıcı tavuklarını yiyen ve öldüren tilkiye zarar vermek yerine dost oldu. Arıcının ‘Viki’ ismini verdiği sevimli tilki, her akşam dostunu ziyaret ederek istihkakını da almayı ihmal etmiyor.

Eklenme Tarihi: 17.10.2019 11:38 - Güncelleme Tarihi: 17.10.2019 11:43
YAŞAM

Ordulu arıcı ile tilki arasında adeta masallarda anlatılan bir dostluk hikayesi yaşandı. 40 yaşındaki arıcı Özer Çelik, tavuklarını yiyen ve öldüren tilkiden bit türlü kurtulamadı. Bütün tavukları telef eden sevimli tilki aç kalınca arıcıların çadırına gelmeye başladı. Arıcı Özer Çelik ile dost olan ve ‘Viki’ adı verilen tilki, her akşam aynı saatte dostu olan arıcıyı ziyaret ederek, yemeğini aldı. Arıcı Çelik’in, kimi zaman sevimli dostunu kendi elleriyle beslemesi ve yaşanan dostluk ise masal kitaplarında anlatılanları aratmadı. Sezon bittiği için Van’dan Ordu’ya dönüş yapmak zorunda kalan ve sevimli dostunu ise dağlarda bırakan Çelik, şimdiden ‘Viki’yi özlediğini belirtiyor.

'DÜŞMAN İKEN DOST OLDUK'
Tavuklarını yiyen tilki ile düşman olmak yerine dost olduğunu ve aralarında bağ kurulduğunu ifade eden arıcı Özer Çelik, “Mevsimlik işçi olduğumuz için tavuklarımızı da yanımızda götürüyoruz. Tilki sağ olsun bütün tavuklarımızı yedi. Sonrasında tavuklar bitince bizim yanımıza gelmeye başladı. Biz de ona ekmek vermeye başladık, kendisi de oralı oldu. Biz düşman iken, dost olmaya başladık. Bu bize daha çok yaklaşmaya başladı ve her akşam saat 20.00 sıralarında yanımıza gelmeye başladı. Adeta bir evcil hayvan gibi bizimle iletişime girdi” dedi.

'TİLKİ İLE DOST OLACAĞIM AKLIMA GELMEZDİ'
“Her akşam sabit saatte geliyor, yiyeceğini alıyor ve bir süre bekleyip gidiyor” diyen Çelik, “Sonrası akşam yine geliyor, bu şekilde devam edip gidiyor. Bu hayvanla böyle bir bağımız oldu, tilki ile bu kadar samimi olacağımızı düşünmezdim. İsim olarak ‘Viki’ koyduk. Ben şuan onu çok merak ediyorum. Kesin bizi ziyarete gelmiştir. Aynı yere gidip onu tekrar görmek istiyorum” diyerek özlemini dile getirdi

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar