Sarp Kayalıkların Tepesinde Eşsiz Bir Manzara: Şeytan Kalesi

Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Karaçay Kanyonu'nun ortasında yer alan kayalıkların zirvesine kurulu tarihi 'Şeytan Kalesi' yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Eklenme Tarihi: 21.08.2019 11:56 - Güncelleme Tarihi: 21.08.2019 12:05
YAŞAM

Urartular döneminde yapıldığı tahmin edilen Şeytan Kalesi, kanyonun ortasındaki sarp kayalıkların üzerindeki konumuyla görenleri adeta büyülüyor. Gizli bir giriş kapısı bulunan kale, sunduğu eşsiz manzarasıyla birçok ziyaretçinin ilgi odağı oluyor. Son dönemde özellikle sosyal medyada adından sıkça söz edilen kale, bölgeye gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekânlar arasında yer alıyor.

Ardahan Kültür ve Turizm Müdürü Efsal Alantar, Şeytan Kalesi'nin bölge turizmi için son derece önemli potansiyele sahip olduğunu söyledi. Başta restorasyon olmak üzere bakanlıkta bekleyen projelerin onaylanmasıyla kalenin daha çok turist çekeceğini belirten Alantar, şöyle devam etti: 'Restorasyon ve aydınlatmaya yönelik projelerin yatırıma dönüşmesini bekliyoruz. Söz konusu projelerin yatırıma dönüşmesiyle günümüzde ayakta kalabilen ender kalelerimizden olan Şeytan Kalesi, daha çok turist çekecek ve daha fazla ilgi görecek. Çıldır Belediyesince yapılan seyir terası sayesinde, patika yolu kullanamayanlar daha rahat kaleyi görme imkânı buldu.'

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar