Sakarya'da Düzenlenen Tarihi Eser Operasyonunda 2 El Yazması Tevrat Ele Geçirildi

Eklenme Tarihi: 12.06.2019 15:00 - Güncelleme Tarihi: 12.06.2019 15:02
YAŞAM

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda iki adet el yazması Tevrat ve uzun namlulu silah ele geçirildi. Olayda 4 şüpheli ekiplerce yakalandı.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen tarihi eser operasyonunda iki el yazması Tevrat ile uzun namlulu silah ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, ilçedeki bir dinlenme tesisinde tarihi eser kaçakçılığı ihbarı alan İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat ile Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı. Dinlenme tesisinde bir aracın yanında bekleyen T.O, K.Ç, H.G. ve S.S'nin üst aramasını yapan jandarma ekipleri, K.Ç'nin üzerinde tarihi eser olduğu değerlendirilen İbranice el yazması iki Tevrat ele geçirdi. Araçta yapılan aramada ise arka koltuğunda bir uzun namlulu silah bulundu, 4 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerden H.G. ve S.S. jandarmadaki ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılırken T.O. ve K.Ç'nin jandarmadaki işlemleri sürüyor. Öte yandan ele geçirilen iki Tevrat'ın Sakarya Müze Müdürlüğüne gönderileceği öğrenildi.

 

Önerilen Videolar