Rize'de Şoke Eden Yapı: Baba Evini Motorlu Testereyle İkiye Böldüler!

Eklenme Tarihi: 13.07.2019 11:45 - Güncelleme Tarihi: 13.07.2019 11:59
YAŞAM

Rize’nin İkizdere İlçesi Çiçekli Köyü’nde babadan kalan ev üzerinden anlaşmazlığa düşen iki kardeş ilginç ve benzeri duyulmamış bir çözüm buldu. Ahşap evi motorlu testere ile ortadan ikiye bölerek bölüşen kardeşlerden biri kendine düşen bölümü yıkıp yerine aynı boyutlarda tahta bir ev yaptı. Ancak diğer kardeş kendi payına düşen evi yıkıp yerine 3 katlı betonarme bina yapınca ortaya ilginç bir görüntü çıktı.

İkizdere ilçesi Çiçekli Köyü Anzer Yaylası’nda vefat eden Sabri Kangel’e ait 150 metrekarelik tek katlı ahşap ev, oğulları Ali ve Ahmet Kangel’e miras kaldı. İki kardeş arasında ahşap evin yıkılarak yeniden yapılması konusunda anlaşmazlık çıkınca devreye muhtar ile birlikte köy ihtiyar heyeti girdi. Görüşmelere rağmen iki kardeşin arasındaki anlaşmazlık çözülemeyince evin paylaştırılmasına karar verildi. Ahşap ev, yapılan ölçümlerin ardından motorlu testere ile ortadan bölünerek 4 yıl önce iki kardeş arasında paylaştırıldı.

Ali Kangel, kendi payına düşen 75 metrekarelik eski evi yıkıp yerine diğer eve bitişik aynı boyutlarda yeni bir ahşap ev inşa etti. Bu kez de Ahmet Kangel harekete geçti. O da kendi payına düşen evi yıkıp yerine bu kez 3 katlı bina inşa edince ortaya sıra dışı bir yapı çıktı. Yaylada ilginç yapıyı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor. İl dışında yaşayan iki kardeş ise yaz aylarında çok kısa süreliğine geldikleri evlerinde kalıyor.  

'KEÇİ İNADI BU'

Yayla sakinlerinden Fetih Karaduman, iki kardeşin anlaşmazlık yaşadığını belirterek, “İki kardeş arasında bir husumet oluştu. Keçi inadı bu.  Biz bunlara yalvarıyoruz ama dinlemiyorlar. Kendi bildiklerini yapıyorlar. İki evi birleştirip biri alta biri üste geçse daha iyi olacak” dedi.

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar