Osmanlı'nın Doğduğu Şehre Özel Klip!

Tarihte pek çok kavmin uygarlık ve egemenliğine sahne olan, aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin kuruluş merkezliğini üstlenen Bilecik şehri adına özel bir klip hazırlandı.

Eklenme Tarihi: 23.07.2019 16:47 - Güncelleme Tarihi: 24.07.2019 10:18
YAŞAM

Bilecik Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yönetmenliğini Hamza Peşteli'nin üstlendiği, 2 dakika 16 saniyelik videoda, Bilecik'in tarihi ve manevi değeri anlatılıyor.

Başta Söğüt olmak üzere Bilecik'in farklı ilçelerinde yaklaşık 10 gün boyunca gerçekleştirilen çekimler kapsamında videoda Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi, Bilecik Şeyh Edebali Türbesi, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, Kuyulu Mescid, Saat Kulesi, Dursun Fakih Turbesi, Osmaneli Hagios Georgios (Aya Yorgi) Rum Kilisesi, Kayı Anıtı, Harmankaya Kanyonu, Kınık, Vezirhan Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı, Bozüyük Metristepe, göletler ve tarihi camilerin görüntüleri yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen yönetmen Peşteli, 3 kıtada 623 yıl hüküm süren Osmanlı Devleti’nin kurucularının geldiği ve yerleşerek cihan devletinin tohumlarını attığı Bilecik'i çok sevdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: “Bilecik, önemli bir tarihi değere sahip, bizim de manevi duygular beslediğimiz bir şehrimiz. Bu minvalde görsel anlamda bir katkımız olsun istedik. Sayın Valimiz de bu konuda gerekli izinleri verdiler. Çekimlerimizin tamamlanmasının ardından kurgu ve montajını da bitirdiğimiz tanıtım filmimizi, hiçbir kar amacı gütmeden, bu toprakların değerini gelecek nesillere anlatabilmek ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla tamamlayıp, Bilecik Valiliğimize teslim ettik”

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar