Darbeci Yurtta Sulh Konseyini Ele Veren Ses Kayıtları!

Darbe girişiminin askeri kanadındaki planlayıcıları ve icracıları olan Yurtta Sulh Konseyi üyeleri arasında geçen telefon görüşmeleri, sanıkların gerçekleri inkar ettiklerini bir kez daha ortaya çıkardı.

Eklenme Tarihi: 15.07.2019 17:02 - Güncelleme Tarihi: 15.07.2019 17:31
YAŞAM

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin askeri kanadındaki planlayıcıları ve icracıları olan yurtta sulh konseyi üyeleri arasında geçen telefon görüşmeleri, sanıkların gerçekleri inkâr ettiklerini bir kez daha ortaya çıkardı.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Kara Havacılık Komutanlığı darbe davası dosyasındaki olay gününe ait iki ayrı görüşme kaydı, mahkemede darbeden habersiz olduklarını, yurtta sulh konseyi üyesi olmadıklarını savunan sanıkları ele verdi.

15 Temmuz akşamı yapıldığı tespit edilen ilk görüşme, sözde konseyde 'Kara Kuvvetlerindeki irtibat personeli' olan eski tuğgeneral Erhan Caha ile darbeci helikopter pilotlarını yöneten ve sözde atama listesinde 'Kara Havacılık Komutanı' olarak atanan eski tuğgeneral Ünsal Coşkun arasında gerçekleşiyor.

Darbe için havalanan helikopterlerin Akıncı Üssü'ne gittiğini Caha'ya bildiren Coşkun, olay günü Kara Havacılık kışlasına giden dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ve beraberindeki askeri heyetin gelişi nedeniyle 'planlanan faaliyetin' erken başladığını ifade ediyor.

Darbe girişimi sırasında gerçekleşen ikinci görüşme ise sözde konseyin üyesi olan dönemin Kara Havacılık Komutanlığı kurmay başkanı eski yarbay Mehmet Şahin ile Coşkun arasında yapıldı.

Önerilen Videolar