Büyükelçilik Duyurdu! Türkiye'nin Gücüne Güç Katacaklar

Kara Havacılık için alınan 7 CH-47F’in ardından dün İzmir Limanı’na gemi ile getirilen 4 Chinook helikopteri ile teslimat tamamlandı. Toplam ağır yük helikopteri 11’e ulaşırken son teslimatta alınan helikopterlerin 3’ü Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından, biri de Milli Savunma Bakanlığı tarafından kullanılacak. Bu teslimatın geçtiğimiz günlerde yaşanan Türkiye-ABD gerilimi ve CAATSA (Amerika’nın Hasımlarına Yaptırımlar Yoluyla Karşı Koyma Yasası) kapsamında değerlendirilip değerlendirilmeyeceği merakla bekleniyordu.

Eklenme Tarihi: 01.08.2019 16:31 - Güncelleme Tarihi: 01.08.2019 16:31
TEKNOLOJİ

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada 4 adet CH-47F model Chinook helikopterinin İzmir limanında Türkiye’ye teslim edildiğini belirtti. ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından teslimatın ve helikopterlerin görüntüleri de paylaşıldı. 

Twitter mesajında “Bugün Türk Kara Kuvvetleri İzmir limanında 4 adet daha Boeing CH-47F Chinook helikopterlerini teslim aldı. Türkiye artık 11 adet en yeni ve en gelişmiş çift pervaneli ağır nakliye helikopterine sahip”ifadeleri kullanıldı.

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar