CHP'li gençlerden Engin Özkoç'a tepki

Sakarya'da, CHP seçmeni olduklarını belirten bir grup genç, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ahlak dışı sözlerine tepki gösterdi.

Eklenme Tarihi: 11.03.2020 10:30 - Güncelleme Tarihi: 11.03.2020 10:30
SİYASET

Grup adına basın mensuplarına açıklama yapan Yeşim İstekertik, 'Cumhurbaşkanı kim olursa olsun, TBMM'de Cumhurbaşkanımıza yönelik hakaret, ne Sakaryamıza ne de partimize yakışmıştır. Engin Özkoç’u bu hareketinden dolayı partili olarak kınıyoruz.' dedi.

CHP seçmeni Ulvi Köse de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Sakaryalı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, 'Cumhurbaşkanı kim olursa olsun, hangi partiden olursa olsun neticede cumhurun başıdır. Devlet terbiyesi denilen bir şey vardır. Bu ne CHP'liye ne de Sakaryalı'ya yakışır. Engin Özkoç'u bu çirkin söylemlerinden dolayı kınıyoruz.' diye konuştu.

CHP’ye oy verdiklerini dile getiren Ecem Can da 'CHP’li bir vekilin TBMM'de bu tarz konuşma yapması, sadece kısa vadede gündemde olmasını sağlar. Sakarya halkı bunu unutmaz. Meclis’te yapılan talihsiz konuşmayı ve Engin Özkoç'u kınıyoruz. Sakarya halkı adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden özür diliyoruz.' ifadelerini kullandı.

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar