Bahçeli'den Gül ve Davutoğlu'na Çok Sert Sözler

Eklenme Tarihi: 02.07.2019 11:37 - Güncelleme Tarihi: 02.07.2019 13:23
SİYASET

TBMM grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli 'Ülkemizin başına ne çoraplar ördüğü malumdur. Sistem eleştirileri trajikomiktir. Ülkemizi dipsiz kuyulara sürükleyip stratejik derinlikte boğulmasını sağlayanların şimdiki açıklamaları 'yeni bir hal' özlemiyle açıklanamaz' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Türkiye’nin yeni bir hale değil, yeni bir partiye değil, kararlı ve inançlı yürüyüşünü devam ettirmeye ihtiyacı vardır. Sosyal doku, siyasal bünye yeni bir parti kurulmasına kapalıdır.' dedi.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: 'Türkiye aradığı parlak yönetim sistemini bulmuş ve benimsemiştir. Değişen rejim değildir. Sistem değişikliğini 'rejim elden gitti' diyerek karalamaya niyetlenen bozgunculardır. Kuşkusuz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilke ve esaslarıyla oturması, güçlenmesi zaman alacaktır. Dünya üzerinde hiçbir hükümet sistemi kısa sürede fayda ve sonuçları verememiştir. Bu da son derece normaldir. Beklenen ve ölçümü yapılan bir durumdur. Geçiş sürecinde uyum sorunlarının aşılması kaçınılmazdır. Sistem tartışmasını yeni baştan açmanın ne ülkeye, ne millete, ne demokrasiye hiçbir yararı olmayacaktır.

Yarım aydınlar, malum köşe yazarları yeni sistemi hedef tahtası haline getirmiştir. Bunlar ne istiyorlar, neyi amaçlıyorlar? Koalisyon dönemine geri mi dönülsün? Bu şaşkın ve şuursuzlar nereye ulaşmayı düşünüyorlar. Karar alma mekanizmalarının çökmesini mi arzuluyorlar?'

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar