TÜRKSOY'lu gençler 19 Mayıs coşkusunu Türk dünyasıyla paylaştı

TÜRKSOY'lu gençler şiirle 19 Mayıs coşkusunu Türk dünyasıyla paylaştı

Eklenme Tarihi: 19.05.2020 12:49 - Güncelleme Tarihi: 19.05.2020 12:49
HABER

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) üyesi ülkelerinden 13 genç, okudukları şiirle 19 Mayıs coşkusunu Türk dünyasıyla paylaştı.

Altaylar’dan Balkanlar’a farklı ülke ve bölgelerden gençler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında kutlama mesajı hazırladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çalışmalarını evlerinden devam ettiren gençler, bu videoda Türkiyeli kardeşlerinin bayramını kutladı.

TÜRKSOY’un dünya genelinde düzenlediği kültür ve sanat etkinliklerine aktif katılan Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Bosna-Hersek, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Kırım, Tataristan, Saha-Yakut, Kabardin-Balkar bölgelerinden 13 genç sanatçı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel yazılan “Türk Dünyası Gençleri Ele Ele” şiirini hep birlikte okudu.

TÜRKSOY’un önderliğinde hazırlanan kutlamada, Türk dünyasının birlik ve kardeşliğine vurgu yapıldı.

Kutlamada, Mustafa Kemal Atatürk’ün 10. Yıl Nutku'nda söylediği 'Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır' ve İsmail Gaspıralı’nın 'Dilde, fikirde, işte birlik' sözlerine de atıf yapılarak, 19 Mayıs coşkusu Türk dünyası gençleri arasında paylaşıldı.

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar