Sosyal medya düzenlemesi neden gerekli?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'a yeni doğan çocukları üzerinden sosyal medyada çirkin saldırılar yapılmıştı. Bu olayın ardından gündeme gelen sosyal medya düzenlemelerini star.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak yorumladı.

Eklenme Tarihi: 02.07.2020 16:33 - Güncelleme Tarihi: 28.07.2020 14:30
NUH ALBAYRAK YORUMLUYOR

Sosyal medyanın zaman zaman bir çamur deryası olduğunu hep görüyoruz. Bazen belli isimlere belli kesimlere karşı bir iftira kampanyası yürütülebiliyor. Bunun son örneğini Albayrak ailesine karşı sergilenen çok çirkin tavırda gördük.

Burada bence önemli olan muhalefetin ve toplumun bütün kesimlerinin bu tedbirler konusunda net bir tavır ortaya koymasıdır. Dolayısıyla bu ‘çirkin iftiraları kınıyoruz’ diye açıklama yapanların peşinden bazı düzenlemelerini özgürlükleri kısıtlama anlamına geliyor gibi baltalamaya çalışan tavır sergilemeleri aslında o verdiği destekle samimi olmadıkları anlamına geliyor.

Madem ki sosyal medyanın bir iftira kaynağı olmasını istemeyenler, istemiyorsa eğer bütün kesimler o zaman sosyal medya ile yapılacak düzenlemelere de doğrudan doğruya destek vermeleri gerekiyor. Bence asıl samimiyet testi burasıdır. Önümüzdeki dönemde kimin hangi tavrı takınacağını göreceğiz.

Önerilen Videolar