Şehirler arası otobüslere verilen süre doldu, denetimler sıklaştı!

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yayımladığı genelge doğrultusunda, şehirler arası otobüslere verilen süre doldu. Bugün saat 17.00 itibariyle şehirler arası otobüs yolculuğu kısıtlamasına gidildi ve bu kapsamda güvenlik güçlerinin denetimleri başladı.

Eklenme Tarihi: 28.03.2020 17:58 - Güncelleme Tarihi: 28.03.2020 17:58
HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tedbirlerin ardından İçişleri Bakanlığınca yayınlanan şehirler arası otobüsle yolcu taşımacılığına ilişkin genelge doğrultusunda trafik polis ve jandarma ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı.

Bu kapsamda, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, çevre illerden Ankara'ya giriş yapılan 5 noktada öğle saatinden itibaren denetim yapmaya başladı.

Denetimlerde, şehirler arası otobüsler ve özel araçlarıyla seyahat edenlerin ateşleri ölçülerek kontrol edildi.

Emniyet ve jandarma personeli, kontroller sırasında vatandaşlara koronavirüse karşı evde kalmaları yönünde uyarılarda bulundu.

- Şehirler arası otobüslerde seyahat izin belgesine bakılacak

Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Gür, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugün 17.00'den sonra şehirler arası otobüslerde valiliklerden alınacak 'şehirler arası otobüs seyahat izin belgesi' ile seyahat edilebileceğini söyledi.

Önerilen Videolar