İYİ Partili ismin alçak paylaşımına tepkiler sürüyor...

İYİ Partili Levent Özeren'in AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'i hedef alan alçak paylaşımlarına tepkiler yağmaya devam ediyor. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, “Uzun süredir inanılmaz bir alçaklıkla sınanıyoruz. Siyaseti bırakın, insanlık konusunda sorunlu olan birisinin hala İYİ Parti tarafından korunması alçaklıktır. Ona insan muamelesi yapan herkesin bu alçaklığa ortak olduğunu söylememize gerek yok.” diye konuştu.

Eklenme Tarihi: 10.07.2020 12:17 - Güncelleme Tarihi: 10.07.2020 12:59
HABER

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, İYİ Partili Levent Özeren’in Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’la ilgili çirkin sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin sosyal medya alçaklığıyla sınandığına dikkat çeken Kartoğlu, “İsmini söylemekten hicap duyduğum kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin kimlik kartını taşıyor. Ona insan muamelesinin yapılmasını doğru bulmuyorum.” dedi.

“TÜRKİYE’DE ARTIK İP PARTİSİ VARDIR”

İYİ Parti’nin artık Türkiye’nin partisi olarak anılmayacağını belirten Kartoğlu, “15 Temmuz sırasında darbenin başarılı olması için dua ettiği tweet’ler var. Siyaseti bırakın, insanlık konusunda sorunlu olan birisinin hala İYİ Parti tarafından korunması alçaklıktır. Türkiye’de İP Partisi vardır ve kimin ipine bağlıdır, onu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.” ifadelerini kullandı.

“UZUN SÜREDİR İNANILMAZ BİR ALÇAKLIKLA SINANIYORUZ”

İYİ Partili Levent Özeren’in faşizmden de yargılanması gerektiğini dile getiren Mustafa Kartoğlu, “Uzun süredir inanılmaz bir alçaklıkla sınanıyoruz. Bir kadına, başbakanlık yapmış birisinin eşine yapılan bu hakaret faşizm ve alçaklıktır, başka ne derseniz deyin bu çukuru dolduramazsınız.” şeklinde konuştu.

“DESTEK VEREN HERKES BU ALÇAKLIĞA ORTAK OLUYOR”

Bazı basın kuruluşlarının haber dilini eleştiren Mustafa Kartoğlu, “Bir tweet attı, bir paylaşım yaptı, gözaltına alındı diyorlar. Bir paylaşım değil, alçak hakareti için gözaltına alındı. Ona insan muamelesi yapan herkesin bu alçaklığa ortak olduğunu söylememize gerek yok.” dedi.

“CADDEDE İŞLENEN SUÇ OLUYOR DA SOSYAL MEDYADAKİ NEDEN SADECE ‘PAYLAŞIM’ OLUYOR?”

Sosyal medya düzenlenmesinin önemine değinen Kartoğlu, şunları kaydetti:

“Sosyal medya bu tür alçaklıkları yapabilecekleri bir mecra olmaktan çıkarılmalı. Evin önünde bir şey yaptığınızda neyle karşı karşıya kalıyorsanız, sosyal medyada da bununla karşılaşmak zorundasınız. Evin önündeki cadde özgürlük alanıysa sosyal medya da öyle olmalıdır. Caddede işlenen suç oluyor da sosyal medyadaki neden ‘sadece paylaşım’ oluyor.”

Kartoğlu, “Sosyal medya demokrasisiyle, alçaklıkla sınanıyoruz. Birinin yaptığı ‘paylaşım’ öbürünün yaptığı ‘hakaret’ olan bu çifte standartlığın çıkartılması gerekiyor.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Önerilen Videolar