Marmaray'dan Tarihi Geçiş #AkşamStory

Çin'in Şian şehrinden yola çıkan Çin Demiryolu Ekspresi, Çin'den Avrupa'ya kesintisiz giden ilk yük treni olma özelliğini taşıyor. Ankara'da yetkililer tarafından uğurlanmasının ardından Marmaray hattına giriş yapan Çin Demiryolu Ekspresi, Ayrılık Çeşmesi durağına geçerek Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme durakları sonrası Zeytinburnu'na ulaştı.

Eklenme Tarihi: 07.11.2019 16:59 - Güncelleme Tarihi: 05.07.2020 23:19
AKŞAM STORY

-Marmaray'dan tarihi geçiş

Toplam uzunluğu 820 metre olan 42 konteyner yüklü vagonla hareket eden tren, Avrupa'ya ulaşarak tarihe geçti. Tren, 2 kıta, 10 ülke, 2 denizi aşarak, 11 bin 483 kilometrelik yolu 12 günde kat edecek ve son durağı Prag'a ulaşacak.

-Hollandalı üniversite öğrencileri, hayatın amacını daha iyi kavramak için ilginç bir yönteme başvurdu.

Üniversite bahçesine mezar kazan öğrenciler, bu mezara 'arınma mezarı' adını verdi. Öğrenciler, her gün burada en az 30 dakika, en fazla ise 3 saat boyunca vakit geçirebiliyor. Bu mezarın amacı ise dünyanın ölümlü bir yer olduğunu hatırlamak ve tüketim çılgınlığını azaltmak.

-Annesi doğum sırasında ölen oğlağı elleriyle besliyor.

Ağrı'da hayvancılıkla uğraşan Aslankılıç ailesi, keçilerinden birinin doğum esnasında ölmesi nedeniyle yeni doğan yavrusunu biberonla besliyor. Oğlağı üşümemesi için sepet içerisine koyan ve üzerine battaniye örten aile, yavruya gözü gibi bakıyor.

-Yılın taraftar videosunu izlemeye hazır mısınız?

Şimdiki görüntülerimiz maça giden Beşiktaş taraftarından. Bir toplu taşımada stadın yolunu tutan bir grup taraftar, coşkulu şekilde takımına tezahürat ediyor. Bu görüntüleri Yılın taraftar videosu seçme sebebimiz ise otobüste karşılaştıkları bu tatlı teyzeyi de coşkularına ortak etmelerinden kaynaklanıyor. 

-Sevimli köpeğin metrobüs yolculuğu kamerada

Beylikdüzü-Cevizlibağ metrobüsüne binen sevimli köpek vatandaşlarla birlikte yolculuk yaptı. Sevimli köpeğin metrobüs yolculuğu kameralara böyle yansıdı.

Önerilen Videolar