Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde Anlamlı Klip #AkşamStory

1999 yılında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu kararı ile ilan edilen gündür Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü…

Eklenme Tarihi: 25.11.2019 19:18 - Güncelleme Tarihi: 05.07.2020 23:36
AKŞAM STORY

-25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Bugün 25 Kasım. Kadına yönelik şiddetle mücadele günü. Bugün dayanışma günü

1999 yılında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu kararı ile ilan edilen gündür Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü…

Bizler artık gazetelerin 3. sayfalarında, televizyonlarda eli kanlı katilleri, mağdur kadınları görmek istemiyoruz. Kadınların korkmadan, insanca yaşamasını istiyoruz. Şimdi sizi Fenerbahçeli sporcuların bu anlamlı gün için hazırladığı o anlamlı kliple baş başa bırakıyoruz.

Şiddetten uzak ve kadın erkek eşitliğinin olduğu bir dünya diliyor ve bir başka videoyla devam ediyoruz.

-Çocuklara Tribünde Oyuncak Yağmuru Sürprizi

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup'un 14’üncü haftasında Yılport Samsunspor'un Şanlıurfaspor ile karşılaştığı maçı izlemeye gelen çocuklara, taraftarlar tarafından 'oyuncak sürprizi' yapıldı. Maçın 55’inci dakikasında Samsunsporlu taraftarlar, maçı izlemeye gelen Süleyman Yançatoral Çocuk Evleri’nde kalan çocuklara oyuncaklar attı. Çocuklar bu sürprizle mutlu olurken, tribünde renkli anlar yaşandı.

-Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın Öğretmenler Günü’nde fırçaladığı kişi muhabir çıktı

Konya’da Öğretmenler Günü için düzenlenen programa katılan Vali Cüneyit Orhan Toprak, oturuşunu beğenmediği bir kişiyi kürsüden fırçaladı. Karşısındaki kişiye “Sen öğretmen misin birader? Öğretmen gibi otur da görelim.” diyen Vali Toprak’ın bu sözlerine sosyal medyada tepki çığ gibi büyüdü. Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın azarladığı kişinin öğretmen değil, yerel bir muhabir olduğu ortaya çıktı.

-Vedat Milor’dan “Kalite Döner Manifestosu”

Türk mutfağının ayrılmaz bir parçası olan döner mi? Yoksa 1895 te Amerika'da çığır açan ve kısa sürede tüm dünyada nam salan hamburger mi? Sizce? Konuyla ilgili son nokta ünlü Gastronomi yazarı ve TV programcısı Vedat Milor’dan geldi. Milor dünkü köşe yazısında ‘Kalite Döner Manifestosu’nu yazdı ve “En sıradan döner bile sıradan bir hamburgerden daha lezzetlidir” dedi.

Önerilen Videolar