Zabıta Seyyar Satıcının İncirlerini Döktü, Vatandaş Zabıtaya İncir Fırlattı

Adana'da zabıta ekiplerinin, dikenli incir satan bir seyyar satıcının mallarına el koyarken tezgahta bulunan incirleri yere dökmesi, çevredekilerin tepkisine neden oldu. Bazı kişiler yerdeki dikenli incirleri zabıta ekiplerine atarken, satıcıya para vererek zararını karşılamaya çalıştı.

Eklenme Tarihi: 03.10.2019 15:27 - Güncelleme Tarihi: 04.10.2019 09:13
YAŞAM

Adana'nın Seyhan ilçesi Çakmak Caddesi üzerinde dikenli incir satan seyyar satıcının çevresinde toplanan Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, tezgâhtaki incirlere el koydu.

Çevredekilerin ikna etmeye çalıştığı zabıtalar, dikenli incirlerin olduğu tezgâhı araca yüklerken bir kısmını da yere döktü.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Çevrede toplanan kalabalık, tepkiler üzerine hızla uzaklaşan zabıtalara dikenli incir fırlattı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerdeyse bazı vatandaşların, 'Ne yapsın, hırsızlık mı yapsın? Ayıp be kardeşim' diyerek tepki gösterdiği görüldü.

DÖKÜLEN İNCİRLERİN PARASINI VERDİLER

Dikenli incirleri yere döken zabıta ekiplerinin caddeden ayrılması üzerine yolda yürürken olayı gören bir kadın, ismi öğrenilemeyen seyyar satıcıya yerdeki dikenli incirlerin parasını ödeyip, zararını karşılamaya çalıştı.

Yerde kalan dikenli incirler bir süre sonra temizlik görevlisi bir kadın tarafından toplandı.

'O KADAR DİL DÖKTÜM, GÖTÜRDÜLER'

Adana'da zabıta ekipleri tarafından incir tezgâhı götürülen Dilaver Yiğit (18), şunları söyledi:

'İlk olarak zabıta amiri, tezgâhımı kaldırmamı istedi. Ancak tezgâhı, tekerlerinde sorun olduğu için kaldıramadım. Beni idare etmelerini, tezgâhı kaldırmak için ailemden yardım isteyeceğimi söyledim. O kadar dil döktüm, başka yapabileceğim iş olmadığını söyledim. Buna rağmen kafa tuttuğumu söyleyip, 15 dakika sonra gelen iki ekip ile tezgâhı yükleyip, götürdüler. Vermemek için direndim ama götürdüler. Çevredeki vatandaşlar da bana sahip çıktı. İki kadın gelip, incirler için para verdiler. Ben de teşekkür ettim. Lise mezunuyum. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.'

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar