Yoksul ailenin yaşam mücadelesi yürek burktu

Edirne'nin Menekşesofular köyünde yaşam mücadelesi veren Dikme ailesinin tek isteklerinin çocuklarını okutabilmek olduğunu belirterek, “bizde insan gibi yaşamak istiyoruz” dedi. Annesi felçli babası ise geçirdiği trafik kazası sonrası hafif sakat kalan Dikme ailesinin çocuklarının en büyük hayalleri ise öğretmen ve hemşire olabilmek.

Eklenme Tarihi: 26.02.2020 15:11 - Güncelleme Tarihi: 26.02.2020 15:11
YAŞAM

Tekirdağ’da yaşarken sığırtmaçlık için Menekşesofular köyüne gelen ve kullanılmayan eski sağlık ocağı binasına sığınan üç çocuklu 5 kişilik Dikme ailesi, yoksullukla pençeleşiyor.

Felç hastası olduğunu söyleyen 35 yaşındaki üç çocuk annesi Nihal Dikme, hayırsever vatandaşların verdiği gıda malzemeleriyle yaşam mücadelesi verdiklerini söyleyerek, geçirdiği trafik kazası sonrası kısmen sakat kalan eşinin de kağıt ve hurda topladığını söyledi.

Halıya, yorgana, battaniyeye ve çocukların giysiye ihtiyacı olduğunu söyleyen anne Nihal Dikme, “bende insanca yaşamak istiyorum” dedi.

Çocuklarını okutmak isteyen anne Dikme, “Ben köy köy gezmek mecburiyetindeyim, onlar benim gibi olmasın, benim gibi sürünmesinler okusunlar istiyorum.” Dedi.

11 yaşındaki Esra Dikme, en büyük hayalinin öğretmenlik olduğunu belirterek, “En büyük hayalim bu, başka hayalim yok. Büyüyünce anneme babama bakmak zorundayım” dedi.

5 yaşındaki Servet Dikme ise oyuncaklarının olmasını istediğini belirterek, büyünce hemşire olmak istediğini söyledi.

KATEGORİNİN DİĞER VİDEOLARI
Önerilen Videolar