ABD'de bu kez Cheesecake Factory mağazası yağmalandı

ABD'de Floyd isimli siyahi vatandaşın polis tarafından öldürülmesinin ardından ülke genelinde protestolar yayılmaya başlamıştı. Göstericiler protestoların ardından mağazaları da yağmaladı. Bunlar arasında giyimden elektronik mağazasına kadar birçok mağaza vardı. Son olarak Cheesecake Factory mağazası da yağmalandı. Elinde tüm bir Cheesecake ile yürüyüp giden gösterici ise dikkat çekti.

Eklenme Tarihi: 01.06.2020 12:54 - Güncelleme Tarihi: 01.06.2020 12:54
DÜNYA

46 yaşındaki George Floyd, dolandırıcılık şüphesiyle Minneapolis’te polisler tarafından gözaltına alınırken, bir polisin uzun süre ensesine diziyle basması nedeniyle dakikalarca 'Nefes alamıyorum' diye yalvarmıştı.

Floyd'un, olay yerine gelen acil sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilirken, yoldan geçen vatandaşların cep telefonlarıyla kaydettiği görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Görüntüler, ülkede siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarını tekrar alevlendirmiş ve Minneapolis başta olmak üzere birçok şehirde protestolara yol açmıştı.

Eyalette acil durum ilan edilirken, durumu kontrol altına almaları için Ulusal Muhafızlar da görevlendirilmişti. 

Son olarak göstericiler mağazaları yağmalaya başladılar. Yağmalanan mağazalar arasında Cheesecake mağazasıda bulunuyordu. Elinde tüm bir Cheesecake ile yürüyüp giden gösterici ise canlı yayında  görüntülendi.


Önerilen Videolar