Oyuncu Mert Turak: 'Senaryoyu Okuyana Kadar, Mucize 2'ye Ne Gerek Var Diyordum'

Milyonlarca insanı sinema salonlarına çeken 'Mucize Aşk: 2' filminin başrol oyuncusu Mert Turak, Enes Özdemir'e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eklenme Tarihi: 10.01.2020 16:35 - Güncelleme Tarihi: 17.01.2020 09:46
Bİ KONUŞALIM

Aziz karakterini ilk size anlattıklarında ne hissettin?

Ben bu rolü oynarım dedim. Senaryoyu ilk anlattığında benim bu rolü hemen oynamam lazım dedim. Belki de aktörlük hayatımda bu tür senaryo gelmez derken Mucize 2: Aşk geldi. İkinci filmin senaryosu geldiğinde 'hadi canım, ne gerek var' derken bir okumaya başladım. İnanılmaz etkilendim. Bu senaryo aktör olarak beni çok heyecanlandırdı

Aziz Karakteri her geçen gün iyileşiyor bunlara nasıl hazırlandınız?

Kısa süre kalmıştı film bitmeliydi. Ben kendi kafamda her şeyi kodladım. Gece wc gideceğimde bile Aziz karakterini yaşıyordum. Nerde kalmıştık şuarada şu halde hepsini tekrarladım. Ben zaten filmi kafamda iki üç kez çekmiştim. Bu işte en zor olan şey duyguyu karşıya aktarmaktı. Bunu da en iyi şekilde sunduk. Aziz’in dünyasını oluştururken Annem ‘Sana da ulaşılmıyor he’ dedi. Ben hiç hata yapmamam gerekiyordu. Tamamen bu role kendimi adamıştım.

Engelli vatandaşlarımıza nasıl yaklaşmalıyız?

Çok sevmek gerek ne yazık ki kötü örnekler de var. Ben onlara daha fazla alan verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Onları daha da fazla hayatın içine katmaya çalışmalıyız.

Zamanın aşkları nasıl?

Aşk yok. Aşk ile tutkuyu karıştırıyorlar. Aşk duygusu çok kirlendi. Ben mesela hep görüyorum herkes telefonda ve oradan insanları beğeniyor. Ona bakmayın karşındaki insana bak onlar daha gerçek. Dönemin aşklarını anlamıyorum. Aşk; Emektir, sevgidir, metanettir ve vazgeçmemektir.

Mucize 3 çekilir mi?

Yapımcı ve yönetmenin ağzından duygum Mucize 3 gelmez. Bilmiyorum tabi. Üç olsa senaryosu şöyle olsa diye bir şey düşündüm. Aziz araba kullanıyor ve birden eli burkuluyor eski haline dönüyor. Bu senaryoyu anlatınca hiç oralı olmadılar.

Engelli oyuncu karakteri üzerine yapışır mı?

Geçen çok iyi bir yapımcı çağırdı, gittim. Bir engelli rolümüz var bu sana çok yakışır dedi. Ben de kibarca geri çevirdim.

Kıymet görmediğinizi düşünüyor musun?

Bu biraz insanın kendi değerini bilmesine bağlı bir şey. Biz her şeye hazırız. Biz kendi değerimizi bilip değer katacak işlere imza atacağız. Belki bir soyunsak herkes konuşur ama ustalar gibi bizi anarlar mı? Ben işin bu tarafına bakıyorum.

Dizi projeniz var mı?

Teklifler var. Ben çok seçici davranıyorum. Projenin içime sinmesini istiyorum. Ben rolümü yaşamalıyım. Yakında müjdeli haberi veririm

Oskarlık oyunculuk sergilemişsiniz…

Allah söyletti inşallah olur. 

Tiyatro oyunun nasıl gidiyor?

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda ‘Karıncalar – Bir Savaş Vardı’yı oynuyoruz. Oyunda bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorunda kalıyor. Bu gösterinin son otuz dakikası tek ayak üstünde oynuyorum. Çok şükür kapalı gişe.

Önerilen Videolar