Fenomen Aytuğ Ergen Anlattı! Nasıl Fenomen Olunur?

Eklenme Tarihi: 22.07.2019 12:12 - Güncelleme Tarihi: 22.07.2019 17:04
Bİ KONUŞALIM

Sosyal Medyada Nasıl Fenomen Olunur?

Sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından takip edilen Fenomen Aytuğ Ergen, Akşam TV’de yayınlanan ‘Enes Özdemir’le Bi Konuşalım’ programına konuk oldu.

Video çekmeye ne zaman başladın?

Vine uygulamasına birkaç video attım. Sonra onu unuttum. Birgün bir girdim milyonlarca insan tarafından izlendiğini gördüm. Her şey böyle başladı. Vine kapandığında Instagram’a giriş yaptım.

Videolarına tepkiler nasıl?

İlk zamanlar ne yaptığımı bilmiyordum. Şimdi ise her gün yazman, çekmen ve sürekli üretmen gerekiyor.

Sinema projeleriniz olacak mı?

Evin Küçük Adamı tiplemelerimiz gelecek yıllarda beyaz perdeye taşıyacağız. Ben çok yazmak ve oynamak istiyorum. Ben inanıyorum ki sinemaya taşırsak çok iyi tepkiler alacağız. Şimdi Evin Küçük Adamı sezon finali yaptı. Gelecek aylarda yeniden başlatacağız.

Videolar çekilirken nasıl bir ortamınız var? Ekip nasıl?

Gerçekten çok komik bir ortamımız var. Dışarıda çok samimiyiz ama iş anında çok ciddi bir hal alıyoruz. Bizde çalışan yok ama bir yardımlaşma var. Bizim ekipteki herkes fenomen. Benim videomda ben kameraman olurum benim videomda ise onlar taşın altına elini koyar.

Gelecekte beraber ortak bir YouTube kanalı kurmayı düşünüyor musunuz?

O biraz sorun çıkaracağını düşünüyorum. Ortak olmayacaksın. Her zaman kendi işinin sahibi olacaksın. İşin içinde para olunca farklı oluyor. Şimdi bana para için arkadaşlarını satar mısın? Diye sorarsan hemen satarım yani..

Birbirinize destek attıkça mı kankalığınız devam ediyor?

Şuna bizim ekipte herkes fenomen. Biz sosyal medyada tanıştık. İş sosyal medya arkadaşlığından çıkarak, bir dostluğa dönüştü. Bu da bazı fenomenleri rahatsız ediyor. Bizi çekememezlik yapıyorlar.

Son olarak fenomen olmanın sırlarını senden alalım

Her sosyal medya platformunun kullanıcısı farklıdır. Her yere ayrı içerik üretmeniz gerekiyor. Örneğin; YouTube için hazırladığınız bir video Instagram’da farklı tepki alabiliyor. Bunun için içeriklere dikkat edilmesi gerekiyor. Bu işte sabır çok önemli. Bu işi yapacaksan her gün üretmen gerekiyor. İstikrar sizi başarıya taşıyacaktır.

Önerilen Videolar