Türkiye'nin Otomobilinin Yol Haritası ve Küçük Bir Hediye

Türkiye’nin otomobili, 27 Aralık 2019’da Gebze’de düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Biz de 2020 yılının ilk videosunda Türkiye’nin otomobilinin yol haritası hakkında bilgiler vermek ve küçük bir hediyeyi size iletmek istiyoruz.

Eklenme Tarihi: 03.01.2020 15:49 - Güncelleme Tarihi: 04.01.2020 16:21
ARABA PAZARI

Akşam Araba Pazarı / Hasan Aytekin

Türkiye’nin otomobili projesinde önemli bir aşama kaydedildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından hazırlanan otomobilin SUV modeli, bizzat Başkan Recep Tayyip Erdoğan test edildi.

Türkiye’nin otomobilinin oluşturduğu rüzgârla 2020’ye giren Türk halkına bir armağan vermek istedik. Etkinlik gününden kalan küçük ama anlamlı bir hediyeyi, okurlarımızla paylaşacağız. Detaylar haberimizde…

OTOMOBİL SÜRECİNİN DETAYLARI

Türkiye'nin otomobili için 2020 yılında ilk büyük etkinlik nisan veya mayıs ayında yapılacak. Gebze'de tanıtılan otomobilin, fabrikanın temel atma töreninden 18 ay sonra bitirilmesi planlanıyor.

Arkasından haziran ayında önemli bir etkinlik var. Türkiye'nin otomobili için seçilen isim açıklanacak. Bu etkinlik sonrası otomobilin tüm Türkiye genelinde tanıtımı için özel bir gezi planı yapılması gündemde.

Test üretimi dahil 2022'nin son çeyreğinde seri üretime geçilmesi hedefleniyor. Bu süreçte Türkiye'de şarj alt yapısı hazırlanırken, otomobilin geliştirme süreçlerinde 150 kadar prototipin üretimi, kış testleri, yaz testleri ve EuroNcap için hazırlık yapılacak.

KÜÇÜK BİR HEDİYE…

2020 yılına Türkiye'nin otomobilini konuşarak girdik. Bu yayında küçük ve anlamlı bir hediyemiz var. 

Videoda yer alan sorumuzu Youtube hesabımızda yorum olarak cevaplayan bir kişiye, Türkiye'nin otomobili tanıtım etkinliğinde sınırlı sayıda verilen tabloyu hediye edeceğiz.

* Her kişi bir sefer katılabilir.

* 10 Ocak Cuma günü saat 14:53'e kadar gelen yorumlar üzerinden değerlendirme yapılacak.

* Şanslı isim, yorum yapanlar arasından kura ile belirlenecek.

* Şüpheli hesaplar kuraya dahil edilmez.

Soruyu cevaplamak için yorum bırakın: https://www.youtube.com/watch?v=n983Oyi5ys8

Önerilen Videolar