Finlandiya'da Sanna Marin 'Dünyanın En Genç Başbakanı' Oldu

Ulaştırma Bakanı olan Sanna Marin, Sosyal Demokrat Parti'nin lideri olarak girdiği seçimlerden galibiyetle ayrıldı ve henüz 30'lu yaşların başındayken koltuğa oturarak dünyanın en genç başkanı unvanını ele geçirdi.

Eklenme Tarihi: 09.12.2019 17:15 - Güncelleme Tarihi: 05.07.2020 23:34
AKŞAM STORY

-Finlandiya'da 34 yaşındaki Sanna Marin dünyanın en genç başbakanı oldu

Marin ayrıca Finlandiya'nın bugüne kadarki 3. kadın başbakanı oldu. Genç başbakan, 'Hiçbir zaman yaşım ve cinsiyetim hakkında düşünmedim. Siyasete girme nedenlerimi ve seçmenin güvenini almış olmamı önemsiyorum' dedi.

-Konuşan kedi Gambino izleyenleri hayrete düşürdü

Fox News’te yer alan habere göre, İngilizce “Şey, merhaba!” diyen Gambino adındaki kedi sosyal medyanın yeni fenomenleri arasına girdi. Gambino’nun internette yayınlanan videosu iki gün içinde, bir milyondan fazla izlendi.

-120 bin dolara satılan 'duvara bantlanmış muz'u başka bir performans sanatçısı yedi

Amerika’da bir sanat galerisinde İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan, duvara bantladığı muzu tam 120 bin dolardan satışa çıkarmış, bu eserine “komedyen” adını vermişti. Tepkilere neden olan bu çalışmayı performans sanatçısı David Datuna duvardan kopararak kameralar önünde afiyetle yedi.

-ABD’li ünlü oyuncu Penn Badgley, Ayasofya’nın büyülü atmosferine hayran kaldı

ABD'li ünlü oyuncu Penn Badgley, dizisinin yeni sezon tanıtımı için geldiği İstanbul’da seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’la beraber tarihi mekânları ziyaret etti. Özellikle dinler tarihi ile ilgilendiğini belirten ünlü oyuncu dünyanın en önemli kültür ve tarih miraslarından Ayasofya’ya hayran kaldığını belirtti.

Önerilen Videolar