• $ 5,6913
  • € 6,3238
  • 272.777
  • 103072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Geleceğe ilk adım

Fenerbahçe’nin yediği gol, takım olarak kötü savunma yaptıkları için yedikleri bir gol değildi. Jailson’un yanlış pozisyon aldığı için bireysel hatadan yediği bir goldü. Defans dörtlüsünün üçünün ideal oyuncularının olmadığı bir takıma göre iyi takım savunması yaptılar. Organize atak yaptılar. Pozisyonunda olmayan oyuncularının dezavantajını yaşadı. Özellikle Crivelli, Jailson’un üzerine oynadığı her an fiziksel olarak üstünlük sağladı.

Fenerbahçe geçen sezon hiç olmadığı kadar organize bir takım görüntüsündeydi. Yenik durumdayken bile olumlu bir futbol oynadı. Topu hızlı çevirdi. Boş alanları değerlendirdi. Ofsayttan attığı gol, Vedat Muriqi’nin direğe takıldığı pozisyon ve yediği golden önce Deniz ile yarattığı atak bu olumlu oyunun meyveleriydi. Sorunları bitiricilikteydi.

Okan Buruk, rakibinin defansında yaşadığı krizi değerlendirmek için ofansif bir takım kurmuş. Onlar da top kendilerindeyken bunun avantajını kullandılar.

Daha az topa sahip olmalarına karşın, topu sahip olduklarında direkt hücumlarla Fenerbahçe defansını zorladılar.

Eğer puan kaybetse dahi Fenerbahçe gelecek için ışık veren futboluyla parlayacaktı. Savunmasının ideal oyuncularından kurulu olmadığı maçta, Başakşehir takımın durumunun ne olduğunu görmek için ciddi bir rakipti. Fenerbahçe başından sonuna çok iyi oynayarak, takım savunmasında iyi görüntü vererek, üstelik uzatmalarda maçı çevirerek geleceğe daha güvenli bir adım attı. Bu maç sezonun kilit maçı olarak hatırlanacak.

Son olarak geçen hafta futboluyla parlayan Emre Belözoğlu’nun yerini bu hafta, sağ bekte oynayan Ozan Tufan aldı. Mükemmel oynadı.

Mustafa Sapmaz Diğer Yazıları

Tarihi maç

09.06.2019

Neden?

22.04.2019

<p>Kaza, saat 10.30 sıralarında Beşiktaş Dikilitaş Ayazmaderesi Caddesi üzerinde meydana geldi. Edin

Beton Mikseri Dehşeti Kamerada

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Korkutan görüntü! Dünden bu yana artış gösteriyor

Yer: Gaziantep... Havadan böyle görüntülendi