• $ 5,6999
  • € 6,3249
  • 270.297
  • 106328
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Kazanan Fenerbahçe olacak

Konya maç başlamadan hemen önce televizyonlar alt yazı geçerek, Ali Koç’un 2018’de başkan adayı olduğunu spor kamuoyuna açıkladılar. Biraz düşündüm. 'Allah Allah' dedim. Ali Bey'in 1907 Derneği’nde İngiltere’den gelen misafirini dernek üyeleriyle birlikte ağırladıktan sonra, böyle bir açıklama yapmasının nedenini çözemedim.

Çünkü çok önemli bir ailenin, bildiğim kadar üçüncü kuşağı olan ve 5 sene gibi uzun bir müddet Aziz Bey’le birlikte yöneticilik yapan birinin, lider hem zamanlama hem de yer olarak başkanlığa adaylığını açıklaması bana biraz garip geldi. Ama daha sonra Aziz Bey’in, cumartesi günü Yüksek Divan Kurulu’nda "Araya adam koymasınlar, adam gibi çıkıp aday olsunlar" sözleri aklıma gelince bu konu her halde 1907’de konuşulmuş olsa gerek ki Ali Bey de apar topar başkan adaylığını açıkladı.

Ancak ben bu resme başka bir pencereden bakmak istiyorum. Koç ailesi, Vehbi Koç’tan bugüne maddi ve manevi kazanamayacağı hiçbir yarışa girmemişlerdir ve girmezler de. Şimdi acaba Ali Bey uzun zamandır kazanıp, kazanamayacağının analizini yapmış, hatta bir yerlerden 'Kazanacağının mesajını almış olabilir mi?' Diye düşünmeden edemedim.

Diğer bir gerçek ise Aziz Bey’in başkan olduğu yılda 7 bin kongre üyesi varken, bugünlerde bu sayı 20 bini geçti. Yani aradaki fark Aziz Bey’in yapmış olduğu üyelerden oluşuyor. Ve kanımca 5 ila 7 bin arasında kemik oyu var. Bunları hesaplarsak 2018 öncesinde yapılacak bir olağanüstü seçimde Aziz Bey’in kazanması daha kolay olacaktır.

Muhalefetin her zaman camialara faydası olduğunu düşünenlerdenim. Açıkça söyleyeyim; Ali Koç’un başkanlık adaylığından sonra Fenerbahçe’de işler ister istemez demokrasiyle ile idare edilme yönüne kayacaktır ve bundan da en çok kazanacak olan Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.

Kırılamayacak rekorlar

Fenerbahçe Başkanlığında 2-3 ay sonra 19. Yılını dolduracak olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Bey, İlhan Cavcav’dan sonra en uzun başkanlık rekorunu geliştirecek. Sadece Fenerbahçe tarihinde değil, bu zaman süreci içerisinde Süleyman Seba, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Fikret Orman Beşiktaş başkanlığı yapanlar. Faruk Süren, Mehmet Cansun, Özhan Canaydın, Adnan Polat, Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat ve Dursun Özbek de Galatasaray başkanlığı yapan isimler.

Haluk Ulusoy (3 dönem), Levent Bıçakçı (1 dönem), Hasan Doğan (5 ay), Mahmut Özgener (1 dönem), M.Ali Aydınlar (7 ay), Hüsnü Güreli (Vekaleten), Yıldırım Demirören (Şubat 2012’den bugüne) TFF başkanlığı yapanlar. MHK Başkanlığı’na gelirsek, 2002’den beri Bülent Yavuz, Sabri Çelik, Ufuk Özertem, Mustafa Çulcu, Hilmi Ok, Oğuz Sarvan birinci ve Oğuz Sarvan ikinci dönem, 1. Yusuf Namoğlu, Zekeriya Alp, ikinci dönem Yusuf Namoğlu, Kuddusi Müftüoğlu ve yine üçüncü kez Yusuf Namoğlu başkanlık yapmışlar.

Aziz Bey’in açıklamalarına göre 2018’deki olağan genel kurula kadar başkan kalacak. Sonrasında ise belki yine de başkanlığa adaylığını koyacağını söylediğine göre kendisinin dışında kulüpler Beşiktaş, Galatasaray, TFF ve MHK başkanlığı rekorlarını da elinde tutmuş oluyor.

Aziz Bey’in rekorunu kırmak zor. Ama Ali Koç gelirse yaşı genç olduğu için bu rekoru kırabilir.

<p>TBMM Genel Kurulu’nda, yeni vergi düzenlemelerini de içeren “Dijital Hizmet Vergisi Kanunu ile Ba

Engin Özkoç´tan AK Partili Özlem Zengin´e ´Bu Kadına Haddini Bildiriniz´ Çıkışı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Dünyanın en garip canlıları

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu kamerada; 320 kilo eroin böyle bulundu