• 18 Şubat 2019 Pazartesi 08:00
  • |
  • 18 Şubat 2019 Pazartesi 08:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Yorulmadan

Paylaş

Trezequet’nin adı ara transferde Galatasaray’la anılmıştı. Maça öyle bir başladı ki, adeta yanlış adamı transfer ettiniz topu oynadı. Golünde harika vuruşuna Muslera’nın hatası eklendi. Maça kötü başlayan Galatasaray’a karşı Kasımpaşa hücum ederek başladığı maçta bu golle ödülünü aldı.

Bu andan sonra Belhanda sazı eline aldı. Şoku çabuk atlattılar. Öyle çok büyük bir baskı kurmadan, Belhanda’nın kısa süreli solo performansı ile rahatlıkla tabelayı lehlerine çevirdiler.

Galatasaray topa sahip olduğu oranda etkili oynamıyor. Topa yüzde 67 oranında sahip oldukları ilk devre, Kasımpaşa ceza sahasında topla sekiz kez oynayabildiler. Buna karşın kontra atak yapan ve Trezequet dışında topu ileri taşımakta zorlanan Kasımpaşa, Galatasaray ceza sahasında dokuz kez topla buluştu. Galatasaraylı futbolcular aklında hücum olan takımlara kalelerini düşünmelerine kolay izin veriyor.

Marcao ve Luyindama uyumu önceki maçlara göre daha iyi durumdaydı. Ara transferde takıma katılan bir diğer isim olan Diagne ise skordan bağımsız, oyun içerisinde aynı aşamayı kaydetmiş değil.

Galatasaray’ın hücum hattında ligin ikinci yarısının en iyi iki ismi Feghouli ve Belhanda. Feghouli kendisinin ikinci golünde İspanya yıllarından esintiler vardı. Performansı ile sadece maçın değil, haftanın da adamı olmayı hak etti.

Fernando ve Nagatomo önemli eksiklerdi. Fakat oyun içinde eksiklikleri hissedilmedi. Sol kanatta Emre Taşdemir, uzun süredir oynamamanın verdiği fiziksel sorunu yaşadı. Son üç sezondur sakatlıklarla uğraşan Emre Taşdemir’in, forma bulduğu maçta sakatlanması, şanssızlığından çok bu sebeptendi.

Benfica maçı sonrası Kasımpaşa, Galatasaray’a moral oldu. Sezonda zorlanmadan kazandığı bir maç oldu. Sınavda çalıştığı yerden gelen öğrenci rahatlığındaydı.

Yirmi iki yıl aradan sonra karşı karşıya gelen Fatih Terim-Mustafa Denizli kapışmasında ise dişe dokunur bir taktiksel rekabet yoktu!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

15 Mart 2020 Pazar

Bir Fenerbahçe klasiği

09 Mart 2020 Pazartesi

Kayıp puan güçlü oyun

01 Mart 2020 Pazar

Doğrular ve iflas

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

Bu kadarmış

16.03.2020

Alen Markaryan

Mevzu ruh güzelliğidir

02.04.2020

Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Mustafa Sapmaz

Bir Fenerbahçe klasiği

15.03.2020

Gürkan Ata

İçten içe sevindiler!

16.03.2020