• 12 Şubat 2020 Çarşamba 08:00
  • |
  • 12 Şubat 2020 Çarşamba 09:06

YAZAR

Alen Markaryan

Bilin bakalım kim?

Paylaş

Gün geçmiyor ki herhangi bir takım hakemlerden yakınmasın; kararlara itiraz etmesin. Ofsayt itirazları, penaltı isyanları bitmiyor. İşin komiği; bir hafta evvel kendi hanesine yazılmış haksız puanlara ses çıkarmayanların, mevzu kendi başlarına geldiğinde savaş baltalarıyla nara atmaları!

Birader,

Daha geçen hafta rakibine yapılan haksızlıklardan dolayı lüp lüp indiriyordun, güzeldi değil mi? İki ses etseydin o zaman dinlerdik seni de. Şimdi “Geç bunları anam babam” derler adama. Öyle alacağına Kartal borcuna karga olmaz. Yumurta sarısı nasıl biliniyorsa, ‘Talisca sarısı’ hediye ettik Konya’da Türk futboluna. Yine Konya’da, ‘Atiba kırmızısı’ diye bir terim etiketledik. Bir gecede çıkan ‘Caner cezası’ var gözlerimizin önünde. Adriano’nun dünyaca ünlü bir topçu olduğunu biliyorduk da 100 yıllık ofsayt kuralını değiştirebileceği aklımızın ucuna geçmezdi Antalya maçında. Ne Adriano’ymuş be! Erciyes’in dağları meşhurdur da ‘Gökhan Töre kırmızısını’ da o dağların eteklerine kazıdık, bilesiniz.

Gördüğünüz gibi siz neye ağlıyorsanız, zamanında sustuklarınız içindir. Haaa medyaya boy boy yakınmalarınız, camialarınıza “Bak hakkımızı savunuyorum” şirinliği içinse bir şey diyemem. Lakin bilin ki kimse yemiyor. Treni kaçırdınız yani. Düz olacaksınız kardeşim! Cüneyt Çakır, Beşiktaş’ın penaltılarını vermediğinde “Vallahi seyrederken rahatsız oldum biz bu hakemlerle ne yapacağız. Biz üç puan aldık ama Beşiktaş’ın hakkı yendi, bugün Beşiktaş’a yaparlar yarın da bize” desen, arzular şelale. Bak bakalım o zaman sana yapılan haksızlıkda nasıl kamuoyu oluşuyor yanında... Ben böyle derbi istemiyorum diyebiliyor musun? Alına al moruna mor yani. Bunları demiyorsan, diyemiyorsan, şimdi susacaksınız! Kaldı ki iş sadece Beşiktaş’la da bitmiyor. Sivas’ın, Trabzon’un, Alanya’nın, Başakşehir’in mutlaka bir hafta hakkı yeniyor. Onlar da sesi çıktığı ölçüde isyan ediyorlar. Yani yukarıda anlattıklarım onları da kapsıyor. Yalnız son zamanlarda dikkatimi çeken bir konu var. Bir takım var ki hiç hakemlerden yakınmıyor. Sesi çıkmıyor ve sessizce ilerliyor. Bilin bakalım kim bu takım?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

08 Nisan 2020 Çarşamba

Yol haritası

02 Nisan 2020 Perşembe

Mevzu ruh güzelliğidir

01 Nisan 2020 Çarşamba

Söz konusu 26 haftalık emek

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

Bu kadarmış

16.03.2020

Alen Markaryan

Yol haritası

08.04.2020

Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Mustafa Sapmaz

Bir Fenerbahçe klasiği

15.03.2020

Gürkan Ata

İçten içe sevindiler!

16.03.2020