• $ 6,1436
  • € 6,8589
  • 251.661
  • 84.295
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Türk sporcuya büyük alkış!

Kuzey Kombine Erkekler bireysel gundersende altın madalyayı İsviçre'den Tommy Schmid alırken Türk sporcumuz Mustafa Öztaşyonar sonununcu olmasına rağmen azmiyle izleyicilerden büyük alkış aldı.

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiade Erzurum-2011) kuzey kombine gundersende erkekler bireysel altın madalyayı İsviçre'den Tommy Schmid kazandı. Tek Türk sporcu Mustafa Öztaşyonar ise sonuncu olmasına karşın, gösterdiği azimle izleyicilerden büyük alkış aldı.

Kuzey kombinenin bireysel gundersen dalında öğleden önce Kiremitliktepe'deki Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri'nde K95 atlayışları yapan sporcular, öğleden sonra da Erzurum'un kayak merkezlerinden Kandilli'de 10 kilometre kayaklı koşuda yarıştı.
Sporcular, kayaklı koşu yarışına K95 atlayışlarında elde ettikleri derecelerine göre sıralanarak başladı.

Rusya'dan Ivan Panin'in ilk sırada çıktığı yarışa, Türk sporcu Mustafa Öztaşyonar, artı 5 dakika ile 30. ve son sırada başladı.

Universiade kapsamına ilk kez Erzurum'da alınan ve yüksek dayanıklılık, performans gerektiren kuzey kombine gundersen branşında kayaklı koşuya üçüncü sıradan başlamasına karşın İsviçre'den Tommy Schmid, bu bölümde birinciliği elde etti ve genel sıralamada zirveye yerleşerek altın madalyaya ulaştı.

Almanya'dan Steffen Tepel ise gümüş madalya alarak sürpriz yaptı. Atlamada 15. sırada yer bulabilen bu sporcu, kayaklı koşuda birinciliği elde ederek genel sıralamada ikinci oldu. Bronz madalyayı ise atlayıştaki avantajını kayaklı koşuda sürdüremeyen Rus sporcu Ivan Panin elde etti. K95 atlayışı sonrası ikinci sırada yer alan Japon Shun Yamamoto da genel sıralamada 6. sıraya gerileyerek, avantajını kullanamayan bir başka sporcu oldu.

TÜRK SPORCUYA BÜYÜK TEZAHÜRAT

Tek Türk sporcu Mustafa Öztaşyonar'ın yarışa başlaması ve bitirme çizgisine yaklaşması sırasında izleyiciler, alkış ve ıslıklarla tempo tutarak moral tezahüratı yaptılar.
Yarışmanın birincisi Schmid'in 27:31.8'lik derece yaptığı 10 kilometre kayaklı koşuda Öztaşyonar, mücadeleyi artı 18:03.3 ile sonuncu sırada tamamlamasına karşın gösterdiği azimle izleyicilerden büyük alkış aldı.

17 yaşındaki Türk sporcu Öztaşyonar, AA muhabirine, koşuya Erzurum'a yeterli kar yağmaması nedeniyle yeterince hazırlanamadığını belirterek, ''Bu dalda ilk kez yarışıyorum. Ancak, hazır olmasam da kuzey kombinede yarışan tek Türk sporcu olarak yarışı bitirmek için elimden gelen gayreti gösterdim. Bundan sonraki hedefim daha çok çalışarak, Avrupa, dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda derece elde edebilecek duruma gelebilmek'' dedi.

Öztaşyonar'ın antrenörü Erhan Dursun da yeterince hazırlanma imkanı bulamadıklarını ifade ederek, ''Mustafa'nın bu kadar kısa sürede, bu dalda kayması bile büyük başarıdır'' diye konuştu.

Yarışmanın ardından düzenlenen seramonide madalya alan sporculara çiçek verildi. Madalya töreni daha sonra yapılacak.

AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Diriliş Ertuğrul 150. final bölümü fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul´un son bölümünde neler olac

Diriliş Ertuğrul Final Tanıtımı İzle

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

İngilterenin en büyük ikinci çelik üreticisi British Steel iflasa hazırlanıyor

558 yıllık Tarihi Kapalıçarşı'nın çatısı ve alt yapısı tamamlandı