İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Reklamı Kapat

Mayıs ayında İstanbul'da çifte şölen var!

Baharı karşılayan İstanbul, iki büyük festivalle daha da şenlenecek. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri, yüzbinlerce ziyaretçinin coşkusuyla daha da hareketlenecek. Şehir birbirinden keyifli yarışmalar, konserler ve spor etkinlikleri ile bir şölen yaşayacak. Yenikapı Meydanı’nda ardı sıra düzenlenecek İstanbul Gençlik Festivali (4-7 Mayıs) ve Etnospor Kültür Festivali (11-14 Mayıs) ile şehir eski günlerine nazire yaparcasına bir araya gelecek ve yazın gelişini ortak bir sevinç ve çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Futboldan sanata, kısa filmden sosyal medyaya tam bir gençlik şöleni

Spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinliğin gerçekleşeceği İstanbul Gençlik Festivali’nin bu yıl yaklaşık 300 bin genci ağırlaması planlanıyor.

Festivalde ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yeni mezunlara yönelik birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Festival, geleneksel sanatlar atölyelerinden, sanal gerçeklik aktivitelerine kadar uzanan birçok farklı dalda faaliyete ev sahipliği yapacak.

Gençler kendi takımlarını kurarak futbol, basketbol turnuvası yaparak sürpriz hediyeler kazanma şansı bulurken dünyaca ünlü futbolcularla özel gösteri maçında tanışma fırsatına da kavuşacak.

‘Çok Kısa Film Yarışması’, ‘Fotoğraf Yarışması’, ‘Sosyal Medya ve Fotoğraf Atölyesi’ gibi etkinlikler ile sanatsever gençler için de pek çok aktivite düzenlenecek.

Ok yaydan çıktı bir kere!

Geçtiğimiz yıl “Meydan bu meydan” çağrısına on binlerce ziyaretçinin icabet ettiği Etnospor Kültür Festivali bu yıl, “Ok yaydan çıktı” diyerek etkinliği uluslararası düzeyde bir organizasyon haline dönüştürmedeki amacını sürdürüyor, geliştiriyor.

Geleneksel sporların yeniden hayat bulduğu, toplumun çeşitli kesimleriyle buluştuğu, Orta Asya ve Anadolu’nun dört bir yanını şenlendiren çocuk oyunlarının neşe kattığı Etnospor Kültür Festivali, ikinci yılında daha kapsamlı ve zengin bir içerikle meydana çıkıyor.

Aba güreşinden mangalaya, aşık oyunundan kökbörüye kadar çeşitli müsabakaların, çocuk oyunlarının, konserlerin, sanatsal etkinliklerin ve atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği festivalin bir sürprizi de bu etkinlikte ilk defa yer alacak olan Yeryüzü Yemek Festivali yani “YİYEK”.

Özel tasarlanmış 9.000 m2’lik Yeni İstanbul Etkinlik Çadırı’nın sunduğu olanaklar sayesinde etkinlikler 1 milyon m2’lik alanın tamamına yayılabilecek ve ziyaretçiler bu büyük organizasyonun keyfine dilediğince varabilecekler.

Türkiye’de bu alanda yapılan etkinlikler içinde katılımcı ve seyirci sayısı bakımından birinci festivalde ulaştığı kendi rekorunu kırmaya hazırlanan Etnospor Kültür Festivali halkı Yenikapı meydanına davet ediyor.

İstanbul'da TÜMSİAD Genel kurulunda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhalefete yükl

Cumhurbaşkanı Erdoğan:Demokrasi için er meydanı seçim meydanıdır ne maharetiniz varsa orada gösterin

Bu evlerde her şey ters

Rus generalin tabutunun bulunduğu alanda neler çıktı neler!

Gündem ve haberleri Akşam Gazetesi yazarlarından takip edin (29 Nisan 2017)

En Çok Okunanlar