Reklamı Kapat

Luce bombası

Bilic'den 'kulüp deneyimi az olduğu için' vazgeçen Siyah-Beyazlılar, 100. yıl şampiyonluğu yaşatan Rumen teknik adamın peşine düştü. Lucescu ikna edilemezse, büyük olasılıkla yerli hocaya dönülecek

Adil Demirçubuklar
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve dava arkadaşları, gelecek sezonun hazırlıklarına şimdiden başladı. Futbol takımı konusunda radikal kararlar alacaklarını daha önce birkaç kez kamuoyuna duyuran Siyah-Beyazlı yönetim, operasyona teknik heyetten başlama kararı aldı...
FİKRET Orman ve ekibi öncelikle Tayfur Havutçu'nun sezon sonunda teknik direktörlüğü bırakması konusunda hemfikir oldu. Havutçu'ya kulüp içinde bir görev verilecek ancak bu, geçen yıl olduğu gibi sportif direktörlük olmayacak. Teknik direktör aday listesinin 1 numarası ise Mircea Lucescu. Gerek başkan Fikret Orman gerekse yöneticiler, Beşiktaş'a 100. yıl şampiyonluğunu yaşatan Rumen çalıştırıcıyı yeniden takımın başına getirmeye çok istekli. Ancak bu işin hiçte kolay olmayacağını biliyorlar zira Lucescu, 2004'ten beri çalıştırdığı Shakthar Donetsk'ten hem çok iyi para alıyor hem de tam yetkiyle görev yapıyor. Ukrayna kulübünün milyarder sahibi Rinat Ahmedov, Rumen hocanın bir dediğini iki etmiyor.
LUCESCU ile temasa geçerek, birlikte çalışmak istediklerini ileten Siyah-Beyazlıların bir hafta içinde olumlu ya da olumsuz cevap almaları bekleniyor.
HAVUTÇU-HOOİJDONK OLABİLİR
İSMİ daha önce ortaya atılan Slaven Bilic'in transferi ise rafa kalkmış durumda, çünkü Hırvat teknik adamı başkan Fikret Orman'dan başka kimse istemiyor. Yöneticiler, yıllardır Hırvatistan Milli Takımı'nı çalıştıran Bilic'e, 'kulüp takımı deneyimi fazla olmadığı için' karşı çıkıyor.
BEŞİKTAŞ yönetiminin Lucescu'da ısrar etmesinin sebebi ise, Rumen hocanın Türk futbolunu iyi tanıması. İkna edilemezse, büyük ihtimalle yerli hocaya dönülecek. Bu arada, bazı yöneticilerin Havutçu'nun A Milli Takım'ın eski antrenörü Pierre van Hooijdonk'la birlikte teknik direktörlük yapmasını da istediği öğrenildi.
 

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, vahşi bir cinayete kurban giden Irmak Kupal’ın babası Bilal Kupal'ın

Kızını 10 yerinden eşini boğazından bıçaklamış

Hastanede yer arama derdi, iç navigasyonla bitti

Belediyede intihar girişimi! Keskin nişancılar devreye girdi

Sosyal medyanın yeni akımı Collarbonechallenge

En Çok Okunanlar