• $ 6,0835
  • € 6,8198
  • 251.269
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yeni Zelanda'daki terör saldırısında yaralanan Türk konuştu: Zihnen rahattım, çünkü işin sonunda şehit olmak vardı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki bir camisinde Brenton Tarrant tarafından gerçekleştirilen ve en az 49 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan terör saldırısında yaralanan Türklerden biri olan Mustafa Boztaş, yaşanan katliam anlarını anlattı. Saldırıda bacağından yaralanan Boztaş, “Yere düşünce ölmüş gibi davrandım. Zihnen rahattım, çünkü işin sonunda şehit olmak vardı.” dedi.

TM Dijital Haber Merkezi

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Mescid-i Nur camisinde Brenton Tarrant tarafından düzenlenen terör saldırısında yaralanan Türklerden biri olan Mustafa Boztaş, saldırıdan nasıl kurtulduğunu anlattı.

Yeni Zelanda’nın yerel basınında yer alan bilgiye göre, Mescid-i Nur camisinde hutbe dinlediği esnada silah sesi duyduğunu anlatan Boztaş, “Bir anda herkes bağırmaya ve koşmaya başladı.” dedi.

Caminin bir köşesinde doğru koşmaya başladığını ve bu esnada bacağından vurularak yere düştüğünü anlatan Boztaş, “Hareketsiz bir şekilde yerde yatıyordum. Ölmüş gibi davranıyordum. Zihnen rahattım, çünkü işin sonunda şehit olmak vardı.” diye konuştu.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İstanbul’da meteorolojiden yapılan uyarıların ardından beklenen sağanak yağış öncesi etkili şimşekle

İstanbul’da Gece, Gündüz Oldu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Game of Thrones karakterlerinin 8 sezon sonundaki değişimleri