HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,36
  • 6,0569
  • 213.679
  • 90.528
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Sivas'ta okullar tatil mi? Sivas Valiliği kar tatili açıklaması

Sivas valiliği yarın okullar tatil mi? 8 Aralık Cuma son dakika kar tatili var mı? Sivas hava durumu tahminine göre balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışla hava kenti etkisi altına alacak. Meteorolojinin hava durumu tahminine göre yurt genelinde sıcaklık 8 ile 16 derece arasında düşecek ve mevsim normallerinin altına inecek. Salı günü yurdu etkileyecek kar yağışı asıl etkisini çarşamba günü gösterecek. Meteorolojinin yayınladığı 5 günlük Sivas hava durumu raporunda da kar yağışı var. İşte Sivas için yapılan son hava durumu tahmini ve kar yağışının görüleceği gün: Kar, bir yağış biçimidir. Kar bulutlarda bulunan su taneciklerinin aşırı soğuk ile karşılaşması sonucu kristalleşerek oluşmasıdır.

x

Sivas hava durumu tahmini kar uyarısıyla geldi. Meteoroloji son hava durumu tahmininde balkanlar üzerinden gelen kar yağışı ve soğuklar için alarm verdi. İşte Sivas için yapılan 5 günlük hava durumu tahmini. Kar yağışının Türkiye’de başlamasıyla birlikte öğrencilerin de yanıtını beklediği soru yarın okullar tatil mi oldu. Gece saatlerinden itibaren kar yağışı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. Bölgede en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 2, Erzincan'da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 13, Ardahan'da 10, Erzurum ve Ağrı 4, Tunceli'de 1 derece ölçüldü. 

07.12.2017 Perşembe günü hava durumu : Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

08.12.2017 cuma günü hava durumu : Soğuk ve yağışlı sistemin 08.12.2017 Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor. Ülkemizde beklenen soğuk hava dalgasıyla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

Kar nedir nasıl oluşur?

Kar, bir yağış biçimidir. Kar bulutlarda bulunan su taneciklerinin aşırı soğuk ile karşılaşması sonucu kristalleşerek oluşmasıdır. Bu olay çok çabuk meydana geldiği için su tanecikleri yağmura dönüşmeden kar haline gelmiştir. Kar taneleri yapılan araştırmalara göre altıgendir. Fakat küçük olduklarından çıplak gözle şekilsiz gözükürler. Ve bunların hiçbiri birbirine benzemez. Ve gökyüzünden yere doğru inerken hiçbiri birbirine değmez. Toprak ve atmosferin ısı aynı olursa yere düşen kar taneleri erimez. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre yeryüzüne inen yağış çeşitlerinin sekizde birinin kar yağışı olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca yere düşen kar taneleri toprağın üzerine kaplar ve toprağın donmasını engeller. Kar tanesi oluşurken sıcaklığa ve neme göre şekil alır. Kar yazın oluşacak nem ve kuraklığı önler. Ayrıca toprağa düşen kar taneleri azot bakterileri yardımıyla eriyerek azot tuzu haline gelerek toprağı da besler. Buna karşın kar taneleri yağış çeşidine ve yağış türüne göre; uzun ince kalem veya şapkalı sütun gibi isimler alır

 

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılını gerçekleştirdiği '15 Temmuz Millet Bahçesi'ni gezdi. Erd

En sevdiği şarkıyla sürpriz: Başkan Erdoğan eşlik etti

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

21 Aralık Cuma BİM aktüel ürünler kataloğu yayında 21 Aralık BİM aktüel ürünler indirimli liste

O Ses Türkiye'de Yıldız Tilbe anısı nedir

En Çok Okunanlar