• $ 5,7709
  • € 6,3851
  • 276.923
  • 96362.9
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Pizzaya tükürme olayının sanığı: Pizzanın sağlam olup olmadığını öğrenmek için kutuyu açtım

Eskişehir’de bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi iddiasıyla Tüketici Mahkemesinde görülen davanın yanında Ağır Ceza Mahkemesinde de açılan davada sanık Burak S. ilk defa konuştu. Burak S. savunmasında, "Kaza yapmama rağmen pizzaya bir şey olmamıştı, arkadaşıma göstermek için fotoğraf çektim" dedi.

Eskişehir'de bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu 3. Ağır Ceza Mahkemesinde 'Bozulmuş gıda ve zehirli madde katmak' ve 'mala zarar verme' suçlarıyla alakalı ayrıca dava açılmıştı. Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanık Burak S., davacı Hüseyin Alyüz ve avukatlar katıldı.

"Kaza yapmama rağmen pizzaya bir şey olmamıştı, arkadaşıma göstermek için fotoğraf çektim"

Pizzaya tükürülmesi ile alakalı hakkında dava açılan sanık Burak S., üzerine atılı suçu kabul etmediğini ifade etti. Pizzaları getirirken kaza yaptığını ve bu yüzden binanın içinde kutuyu açıp kontrol ettiğini söyleyen sanık, "Ben siparişleri götürürken motor kazası geçirdim. Bu yüzden pizza zarar görmüş müdür diye endişelendim. Yeniden bir sıkıntı meydana gelmemesi açısından pizzanın kutusunu apartmanın koridorundayken açtım. Bu sırada pizzanın sağlam olduğunu gördüm. Cep telefonum ile fotoğraf çektim. Çünkü kaza geçirmeme rağmen pizzanın hala sağlam kalabildiğini pizzayı yapan arkadaşıma gösterme niyetindeydim. Pizzanın kutusunu kapattım ve müştekinin dairesine çıktım" şeklinde konuştu.

"İfade vermeye gittiğimde çok stresliydim"

Mahkeme başkanın, tanık A.K.'ye, savcılıkta verdiği ifade ile mahkemede verdiği ifadelerin çeliştiğini belirterek "'Sanık Burak S.'den 'intikamını aldım' şeklinde mesaj almışsın. Şimdi öyle bir mesaj almadığını söylüyorsun" demesi üzerine tanık A.K., "Ben ifade vermeye gittiğim gün çok stresliydim. Sanık ile aramızdaki konuşmalar esprili konuşmalardı. Yoksa ben sanığın pizzaya tükürdüğünü bilmiyorum. Sanık da zaten bana böyle bir şey söylemedi. Mahkemedeki anlatımım doğrudur" dedi.

Mahkeme heyeti dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 7 Şubat 2019'a erteledi.

Olay

Olay 24 Aralık 2017 Eskişehir'de meydana geldi. Pizza servisi yapan bir kurye, servise gittiği apartmanın içine girdikten sonra pizza kutusunu açarak içine tükürdüğü iddia edildi. Pizzaya tükürdüğü anları cep telefonu ile çeken kuryeyi, güvenlik kameraları da saniye saniye kaydetti. Pizzaya tükürme anlarını cep telefonu ile çeken kurye daha sonra pizzayı müşteriye teslim etti. Olay ile alakalı tüketici mahkemesinde açılan davanın yanında ağır ceza mahkemesinde de 'Bozulmuş gıda ve zehirli madde katmak' ve 'mala zarar verme' dava açılmıştı. 

(İHA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Şinasi Yelkenci, özel bir uluslararası ilaç firmasında paketleme işçisi olarak çalıştığını ve ken

´Deniz Çöpçüsü´ Atıkları Sanat Eserine Dönüştürüyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Tasarımı hazır! Yerli makineli tüfek geliyor

Satranç oynamanın özel taktikleri!