HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,4005
  • 6,1625
  • 212.373
  • 91.686
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Mustafa Yiğit Zeren: Türkiye ekonomisine katkımızı sürdürüyoruz

Yarım asra doğru yaklaşan faaliyetleri ile sektörün güven duyulan markaları arasında yer alan Zeren Group, Mustafa Yiğit Zeren önderliğinde bünyesinde yer alan şirketleri ile ülke ekonomisi için ciddi katma değer yaratmaya devam ediyor.

x

Müşavirlik ve danışmanlık hizmeti alanında Zeren Mali Müşavirlik markası ile faaliyetlerini sürdüren şirket, Zeren GYO ve Oji markaları ile de binlerce konuta imza attı.

Aile olarak 1973 yılından itibaren ticaretin içerisinde olduklarını belirten şirketin ikinci kuşak yöneticisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yiğit Zeren, Zeren Group ile ilgili şu bilgileri verdi; “Zeren Grup 1973 yılında Rıdvan Zeren tarafından kuruldu. Önce serbest ve yeminli mali müşavirlik alanında başladık, daha sonra buna bağımsız denetim eklendi. İşlerin büyümesi ile birlikte inşaat, gayrimenkul, medya ve bilişim alanlarında da yeni şirketler kurarak Zeren Group A.Ş. olarak firmamızı güçlendirdik ve Türkiye ekonomisine katkımızı sürdürüyoruz. İstanbul, Mersin, Adana ve Niğde ofislerimizin yanı sıra Londra’da bir ofisimiz bulunuyor. İstanbul Sabancı Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde lisans eğitimine tamamladıktan sonra ekonomi üzerine İngiltere’de yüksek lisans yaptım. Uluslar arası mali müşavirim ve 2014 yılından bugüne şirketimizde çalışmaktayım. Şuanda Zeren Group Şirketleri topluluğunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarımı sürdürüyorum.”

“Zeren Mali Müşavirlik olarak Türkiye genelinde yaklaşık 400 adet mükellefe sahibiz”

Birlikte çalıştığı kurumlara yasalarda yer alan avantajlardan azami oranda yararlanması, risklerden korunması ve sorunlarının çözümü noktasında yardımcı olan Zeren Mali Müşavirlik ile değişken ve karmaşık vergi ortamın da çözümler sunduklarını dile getiren Mustafa Yiğit Zeren; “Zeren Mali Müşavirlik markamız ile müşterilerimizin yasalarda yer alan avantajlardan azami oranda yararlanması, risklerden korunması, sorunlarının çözümü için deneyim ve bilgi birikimimizi paylaşıyoruz. Serbest, yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetim faaliyetleri yapıyoruz. Türkiye genelinde yaklaşık 400 adet mükellefe sahibiz. Genelde yabancı müşterilerle çalışıyoruz. Uluslararası çalışıyor olmamız, birçok dilde hizmet vermemiz ve partnerlerimizin yabancı olması Türkiye’ye gelen yatırımcıların tercihi yapıyor bizi. Yaklaşık 150’e yakın personelin çalıştığı ve en güçlü olduğumuz alanlardan biridir. Annem ve babamdan dolayı mali müşavirlik ailemizin temel mesleği diyebiliriz. Yıllardır ticaret odası başkanlığı, mali müşavirler odası başkanlığı gibi ticaretin ve maliyenin içerisinde olduğumuzdan dolayı sürekli olarak sektör içerisinde aktifiz.” dedi.

OJİ çalışmalarını yurt dışında sürdürüyor

OJİ markası bugüne kadar binlerce konuta imza atan Group, İstanbul, Adana ve Mersin’de çalışmalar yaptıktan sonra yurt dışına açılarak Irak, İran ve Türkmenistan’da hükümet için hastane, iş yerleri ve depo gibi yatırımları hayata geçirdi. Dubai ve Moskova’da çalışmalar yapan OJİ, İngiltere’de yer alan ortakları ile hayata geçirdiği residance ve ofis projelerinden oluşan 3 projesi ise devam ediyor.

“Zeren GYO ülke ekonomisi için ciddi katma değer yarattı”

2007 yılında kuruluşu gerçekleşen Zeren GYO’nun ağırlıklı olarak gayrimenkul sektöründe iş ve proje geliştirme üzerine faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Mustafa Yiğit Zeren; “Zeren GYO bugüne kadar ülke genelinde birçok önemli yerli ve yabancı sermaye yatırımına hizmet sağlamıştır. Ticari değeri yüksek bölgelerde gayrimenkul geliştirme ve satış noktasında istikrarlı ve kaldıraç etkisi yüksek projelere imza atmıştır. Genelde projeler için arsaların satın alınması ya da hayata geçirdiğimiz projelerin kiralanması, kurumsal firmalar ile iş birliği, projelerin yönetilmesi gibi çalışmaların hepsini gayrimenkul şirketimiz yükleniyor.” dedi.

“MYZ CO yabancı ve büyük kurumlarla çalışıyor”

Mustafa Yiğit Zeren; “Kendi adımın kısaltması olan MYZ CO, başta bilişim ve teknoloji üzerine çalışmalar yaparken medya alanında çalışmalar yapmaya başladı. Dış alan medya kaplamaları ve kiralamaları yapıyor. Aynı zamanda yine bilişim ve teknolojik alanlarında yatırımlarımız sürüyor. 2015 yılında kurulmasına rağmen çok hızlı bir gelişim göstererek en hızlı büyümeyi yakalayan ve en çok personele sahip olan şirketimizdir. Genel olarak müşteri potansiyeli yabancı ve büyük kurumlardan oluşur. Ayrıca bireysel olarak ise 2-3 startup’ın kuruluşundan itibaren yer alıyorum ama işlerin yoğunluğundan dolayı sadece finansal destek sağlıyorum. Üzerine çalıştığımız projelerden iki tanesinden de çok umutluyum.”

“TABA-AmCham ile Amerika’da çok ciddi bağlantılara sahibiz”

Türk-Amerikan İş Adamları Derneğinde yönetim kurulunda yer alan Mustafa Yiğit Zeren dernek çalışmaları hakkında şunları söyledi; “En son TABA-AmCham ile birlikte ana sponsoru olduğumuz bir iftar düzenledik. Devlet büyüklerimiz ve din adamlarımızın katıldığı iftar yemeğimiz 500 kişilik bir katılım ile gerçekleşti. Bu iftarda din bütünlüğünü, kardeşliği ve barışı simgeledik. Orada da yaptığım konuşmada firmalarımızın tamamen birlik ve beraberlik içerisinde, işlerimizin en temiz şekilde yapılmasını ve insanlar tarafından güzel anılmasını istediğimizi belirttim. Amerika’da Türk yatırım ve organize sanayi bölgeleri oluşturma projemizin çalışmaları sürüyor. Onunda yönetiminde yer alıyorum ve başkanımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk-Amerikan İş Adamları Derneği sayesinde Amerika ile çok ciddi bağlantılar kurarak firmalarımızı evrenselleştirmeye çalışıyoruz. Hem orada iş yapmak isteyen hem de Türkiye’ye yatırım yapmak isteyenlere yüzde yüz faydası oluyor.”

“Büyüme oranımız sürekli artıyor”

Mustafa Yiğit Zeren; “Şirketlerimizi kendi alanlarında güçlendirmek en büyük hedefimiz. Son 7 yıldır ciro olarak büyüme oranımız sürekli artıyor. Ülkemiz büyüyor aynı potansiyelde bizimde büyümemiz lazım. Dernek ve konsoloslarımıza ayrıca teşekkür ediyorum bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Biz ülke olarak büyüdükçe yabancılar bizi daha yakından tanımak istiyor. Son dönemlerde Ortadoğu ve Azerbaycan’dan çok fazla yatırımcı getiriyoruz. Zamanla diğer ülkelerden de taleplerin artacağına inanıyorum. Piyasada oluşan yatırım fırsatlarını da yabancı yatırımcıların dikkatine sunarak ülke ekonomisi için ciddi katma değer yaratmaya devam edeceğiz.”

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Brezilyalı bir pilot, Mekke üzerinde uçarken Kelime-i Şehadet getirip Müslüman oldu.

Brezilyalı pilot, Mekke semalarında uçarken Müslüman oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

2019 resmi tatil iş takvimi 2019'da kaç gün tatil var

İzin kullanacaklar bu haklarınıza dikkat

En Çok Okunanlar