İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

2018 Şubat Denizbank, Şekerbank, Akbank, İşbankası, Garanti, bankası, başvuru şartları koşulları

Ülkemizin yabancı özel sermaye ile kurulmuş bankaları arasında yer alan ve Türkiye geneli toplam 700 civarı banka şubesine sahip, her geçen gün şube sayısını artırmak için çalışmalarına devam etmekte olan Denizbank yatırımlarını da ara vermeden gerçekleştirmektedir. Buna göre Denizbank aralıklarla ihtiyaçlarına göre banka memuru alımları gerçekleştirmektedir. Denizbank banka memuru alımı ilanları firma tarafından hazırlanmakta olup kamuoyuna duyurunun yapılması için firmanın kariyer sitesi aracılığı ile ilan edilmektedir. Yeni duyurulara göre Denizbank en az lise mezunu banka memuru alımı yapıyor. Peki detaylar ve pozisyonlar nelerdir? Türkiye'de faaliyet gösteren yerli ve yabancı 30'dan fazla banka bulunuyor. Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde şubeleri bulunan bir çok bankanın farklı unvanlarda personel alımı ihtiyaçları için alımlar gerçekleştiriliyor. Bankalar bu alımları kariyer ilan siteleri üzerinden ve bankanın resmi internet siteleri üzerinden alıyor. Başvuru koşulları bankalarda farklılık gösteriyor. Birçok banka en az lise mezunu personel alımı yapıyor. Bazı Bankalarda yeni mezun olan adayları iş başvurusu kabul ediyor.

x

Denizbank kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise banka memuru alımı yapıyor. Peki hangi pozisyonlara alımlar yapılacak ve detaylar nedir? 2018 Şubat ayında devlet ve özel bankalar personel alım ilanlarını yayınladılar. Deniz Bank Türkiye'in dört bir yanından yeni çalışma arkadaşları arıyor. Peki Deniz Bank iş başvurusu ne zaman, kimler iş başvurusunda bulunabilir ve Deniz Bank 2018 Şubat iş başvuru şartları nelerdir? Denizbank, Şekerbank, Akbank, İşbankası, Garanti bankası, Yapıkredi bankası, ING Bank personel alımı yapıyor. Yapıkredi yeni yayımladığı personel alımı ilanında bir çok unvanda başvuru alacak. İzmir, İstanbul, Kocaeli illerinde görev alacak olan personeller en az lise mezunu tecrübeli ve tecrübesiz alımlar yapacak. Bankacı olmak, parayı iyi tanımak parayı iyi bilmektir diyemeyiz. Bankacılık için tabi ki belirli düzeyde eğitim almak gerekiyor. Peki hangi banka bölümleri mevcut ? Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu gibi bölümlerden mezun olmak yeterlidir. Ayrıca çoğu banka sadece üniversite mezunu olanları kendi yaptığı sınav ve mülakat ile de alıp bankacı olarak çalıştırabiliyor. 

BANKA PERSONELİ OLMAK İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye'de faaliyet gösteren yerli ve yabancı 30'dan fazla banka bulunuyor. Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde şubeleri bulunan bir çok bankanın farklı unvanlarda personel alımı ihtiyaçları için alımlar gerçekleştiriliyor. Bankalar bu alımları kariyer ilan siteleri üzerinden ve bankanın resmi internet siteleri üzerinden alıyor. Başvuru koşulları bankalarda farklılık gösteriyor. Birçok banka en az lise mezunu personel alımı yapıyor. Bazı Bankalarda yeni mezun olan adayları iş başvrusu kabul ediyor. 
 

NASIL BANKACI OLUNUR?

Bankacı olmak, parayı iyi tanımak parayı iyi bilmektir diyemeyiz. Bankacılık için tabi ki belirli düzeyde eğitim almak gerekiyor. Peki hangi banka bölümleri mevcut ? Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu gibi bölümlerden mezun olmak yeterlidir. Ayrıca çoğu banka sadece üniversite mezunu olanları kendi yaptığı sınav ve mülakat ile de alıp bankacı olarak çalıştırabiliyor.

Bu şartlar söyledir : Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,01.01.1984 ve sonrası doğumlu olmak, Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak, (Mülakat sırasında diploma/öğrenci belgesi kontrolü yapılacaktır) ,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,. Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak, Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Başarılı olan adaylardan işe başlama öncesinde istenecektir) Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak. Tüm bu şartlar başvuru yapmanız için sağlamak zorunda olduğunuz ilk şartlardır. Bunları geçtikten sonra önce sınava sonra da mülakata tabi tutulursunuz. En çok merak edilen soru : Banka sınavlarında ne soruyorlar ? Sınav Süresi: 120 dakika Soru Sayısı : 100 adet Sınav Konuları: Genel Yetenek :30 soru Genel Kültür :30 soru Alan Bilgisi :40 soru İktisat (Mikro İktisat, Makro İktisat, Para Banka Kredi, Maliye Politikası,

Türkiye Ekonomisi) Hukuk (Genel Hukuk Bilgisi, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku) Muhasebe (Genel Muhasebe) Banka mülakatları nasıl oluyor ? Mülakata hak kazanan adaylara mülakat tarihleri, yerleri ve adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler www.ziraatbank.com.tr adresi aracılığıyla duyurulacaktır. Mülakatta 60'ın altında puan alan adaylar başarısız sayıldıklarından başarı sıralamasına dahil edilmeyecek ve bu adaylar için nihai başarı notu hesaplaması yapılmayacaktır.Mülakatta 60 ve üstünde puan alan adayın yazılı sınav puanı ile mülakat notunun aritmeti ortalaması alınarak oluşturulacak not adayın nihai başarı notu olacaktır. Her bir ili tercih eden adaylar o il için nihai başarı notu en yüksek olandan aşağı doğru sıralanacak ve ihtiyaç duyulan kontenjan kadar aday istihdam edilmek üzere Bankamız internet adresinde ilan edilecektir. En çok sorulan sorulara bu konumuzda cevap vermeye çalıştık. Ziraat bankası, iş bankası, Vakıfbank, yapı kredi bankası vs çok sayıda banka da kamu ya da özel, iş bulabilir , herhangi bir pozisyonda işe başlayabilir ve banka içerisinde yükselebilirsiniz. Maaşlar ile ilgili detaylar diğer konumuzda.

ŞUBAT AYI PERSONEL ALIMI YAPAN BANKALAR

Denizbank, Şekerbank, Akbank, İşbankası, Garanti bankası, Yapıkredi bankası, ING Bank personel alımı yapıyor. Yapıkredi yeni yayımladığı personel alımı ilanında bir çok unvanda başvuru alacak. İzmir, İstanbul, Kocaeli illerinde görev alacak olan personeller en az lise mezunu tecrübeli ve tecrübesiz alımlar yapacak.

DENİZ BANK İŞ İLANI

Deniz Bank 12 pozisyon için İzmir, İstanbul Avrupa ve Asya yakasında bulunan şubelerinde görev almak üzere bir çok unvanda alımlar devam ediyor.

YAPIKREDİ BANKASI İŞ İLANI

Bankasında görev almak isteyen adaylar için sevindirecek gelişme 107 pozisyonda yapılacak olan alımlar Kocaeli, İstanbul ve bir çok ilde ki şubelerde görev almak isteyen personellere yönelik olarak gerçekleştiriyor.

ŞEKERBANK İŞ İLANI

Şekerbank en az lise mezunu, önlisans ve Lisans mezun alımların yanı sıra yeni mezun olan personeller işe iş tecrübesi bulunmayan personel alımları devam ediyor. 12 unvanda yapılanacak alımlar İstanbul ve İzmir illerinde görev alacaklar

 

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İngiltere´de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçimde kazanması için Kur´an okuyup dua eden güv

İngiltere´de Erdoğan´a dua eden güvenlik görevlisi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar