İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7652
  • 5.6008
  • 198.13
  • 103.327
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Black Friday 2017 indirimleri! Black Friday nedir?

Black Friday 2017 yılında da heyecanla karşılandı. Black Friday nedir ne zaman bitecek sorularının cevabı merak ediliyor. Kara Cuma 2017 yılında başladı. Black Friday (Kara Cuma), Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıkan bir alışveriş ve indirim günüdür. Black Friday ne zaman bitiyor? ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cumaya denk gelir. Bu sene bu tarih 23 Kasım'ı 24'üne bağlayan gece oluyor. Dün gece 22.00 itibari ile birçok marka indirime girdi. Vatandaşlar heyecanla indirim saatini beklediler. Bazı markaların internet sitesi yoğunluktan dolayı açılmadı. Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiş. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar yaşanmış. Paylaşılan bilgilere göre geçen yıl Efsane Cuma alışverişlerinde internetin en çok kullanıldığı cihazlar, yüzde 47 ile akıllı telefonlar, yüzde 9 ile tabletler oldu. Black Friday ile ilgili merak edilenlere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

x

Black Friday 2017 indirimleri, Black Friday nedir sorularının cevabı araştırılıyor. Türkçesi Kara Cuma olan Black Friday 2017 yılında dün gece itibari ile başladı. Birçok marka saat 22.00’dan itibaren indirime girdi. Vatandaşlar heyecanla indirim yapan markaları araştırmaya başladılar. Bazı markaların internet sitesi yoğunluktan dolayı açılmadı. Bazı markalarda ürünlerin stokları dün gece itibari ile bitti. Black Friday indirimlerinde pek çok marka indirim uyguluyor. Bilindik markaların resmi sitelerine girerek, yaptıkları indirim oranına ulaşabilirsiniz. Bu indirimler mobil uygulamalarda ve markaların mağazalarında da geçerli. Bu yıl Kara Cuma (Black Friday) indirimleri 24 Kasım Cuma gününe denk geldi. Bazı markalar indirimlerine hafta sonu da devam edeceklerini açıkladılar.

ABD'de ortaya çıkan bu günde dünya genelinde markalar binlerce ürününe indirim uyguluyor.

Türkiye'de de bu durum aynı şekilde geçerli. Paylaşılan bilgilere göre geçen yıl Efsane Cuma alışverişlerinde internetin en çok kullanıldığı cihazlar, yüzde 47 ile akıllı telefonlar, yüzde 9 ile tabletler oldu.

Black Friday ile ilgili merak edilenlere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz. Black Friday 2017 ile ilgili merak edilenlere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

BLACK FRIDAY 2017 NE ZAMAN BİTECEK?

Bu yıl Kara Cuma (Black Friday) indirimleri 24 Kasım Cuma gününe denk geldi. Bazı markalar indirimlerine hafta sonu da devam edeceklerini açıkladılar. ABD'de ortaya çıkan bu günde dünya genelinde markalar binlerce ürününe indirim uyguluyor. Türkiye'de de bu durum aynı şekilde geçerli.

BLACK FRİDAY İNDİRİM YAPAN MARKALAR

Black Friday indirimlerinde pek çok marka indirim uyguluyor. Bilindik markaların resmi sitelerine girerek, yaptıkları indirim oranına ulaşabilirsiniz. Bu indirimler mobil uygulamalarda ve markaların mağazalarında da geçerli. 

BLACK FRIDAY NEDİR

1932‘den bu yana yılbaşı alışverişleri sezonunun başlangıcı olarak da kabul edilen ‘Black Friday’, önce ABD’de başladı. Daha sonra Kanada ve İngiltere’nin ardından tüm dünyaya yayılan alışveriş festivalinde indirim oranları bazen yüzde 90’ların üzerine çıkabiliyor. Cuma’ya özel ABD’de mağazalar kapılarını saat 05:00’te açıyor, geç saatlere kadar açık tutuyorlar. E-ticaret şirketlerinin perakende sektöründe söz sahibi olmasıyla Black Friday satışları da internet üzerine taşındı.

Black Friday (Kara Cuma) ABD'de Şükran Günü'nünden sonraki ilk Cuma (Kasım ayının dördüncü Cuma günü) gününe denk gelen güne verilen addır. Black Friday, 1952'den bu yana ABD'de Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul edilir ve birçok ünlü marka ürünlerinde ciddi indirimler ve fırsatlar düzenler. Black Friday resmi bir tatil günü olmasa da Kaliforniya ve diğer bazı eyaletlerde hükümet çalışanlarına 'Şükran Günü'nden sonra' adı altında bir tatil günüdür.  Black Friday, ABD'de 2005 yılından bu yana en yoğun şekilde alışveriş yapılan gündür. Black Friday günü birçok marka ciddi oranlarda indirimler yapar ve stoklar neredeyse sıfıra iner.

Black Friday teriminin ilk olarak ABD'nin Philadelphia kentinde ortaya çıkmıştır. Fakat Black Friday terimi ilk zamanlarda Şükran Günü'nden sonraki gün sokaklarda oluşan kalabalığı tanımlamak için kullanılıyordu. 1961 yılında ortaya çıkan Black Friday terimi ve kullanımı 20 yıl aradan sonra başka bir anlam kazandı. Yıllar geçtikçe başka bölgelerde de kullanılmaya başlanan Black Friday terimi bir süre sonra perakendecilerin indirim yaptığı gün anlamı kazandı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Filistinli çocuk İsrail askerlerine böyle kafa tuttu

Filistinli çocuk İsrail askerlerine böyle kafa tuttu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kuzey Avrupa ülkesi İsveç'te 200 yıl sonra savaş hazırlığı başladı

65 yaş aylığına 2. zam yolda

En Çok Okunanlar