İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.5721
  • 5.3261
  • 186.12
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Bataklıkta mahsur kalan mandaları kurtarma seferberliği başlatıldı

Muş'un Korkut ilçesindeki sazlık bölgede gece çamura saplanan 120 hayvanı kurtarmak için köylüler seferber oldu. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren çalışmalarda 60 manda kurtarıldı, 2'si telef oldu. Hayvanların soğuktan etkilenmemesi için ateş yakan köylülerin kurtarma çalışması sürüyor.

x

Muş'un Korkut ilçesindeki sazlık bölgede gece çamura  saplanan 120 büyükbaş hayvandan 60'ı kurtarıldı, 2'si telef oldu.   Alınan bilgiye göre, ilçenin Sazlıkbaşı köyünde meradan getirilen 120  büyükbaş hayvan, gece yarısı köy yakınlarındaki sazlıktan geçirilirken çamura  saplandı.

SOĞUKTAN DONMASINLAR DİYE ATEŞ YAKTILAR 

 Mandaları kurtarmak için köylüler çalışma başlattı. Halatlarla sabahın erken saatlerine kadar hayvanları saplandıkları  bataklıktan kurtarmaya çalışan vatandaşlar, mandaların soğuktan etkilenmemesi  için de ateş yaktı. Günün ilk ışıklarıyla 60 manda mahsur kaldıkları yerden kurtarılırken,  2'si telef oldu.  Diğer hayvanların kurtarılması için olay yerine AFAD, jandarma ve  güvenlik korucuları da çağrıldı. Bölgeye gelen ekipler arazinin bataklık olması nedeniyle çalışmalara  katılamadı. AFAD ekipleri araçlarının farlarıyla çevreyi aydınlatarak köylülere  yardımcı oldu.

Köy sakinlerinden Mehmet Baki Güler, sazlıkta bataklığa saplanan  hayvanları kurtarmak için geceden beri çalıştıklarını söyledi.Güler, hayvanların bir kısmını kurtardıklarını geri kalanları da  bulundukları yerde yemleyip, ısınmaları için ateş yaktıklarını ifade etti. Ersin Gök de 3 ay önce 40 bin liraya aldığı 4 büyükbaş hayvanının  mahsur kaldığını anlatarak, "Hayvan ağır olduğu için kımıldatamıyoruz. Biz de  sabaha kadar zarar görmemesi için üzerini sardık" dedi. Köylülerin hayvanları kurtarma çalışmaları sürüyor.

AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Basın toplantısı yapan CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan  'Birinci turda iddiamız Sayın Erdoğan´ın seç

CHP´li Tezcan 'Erdoğan´ın kazanacağına inanıyoruz'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Türkiye sandık başında

Hangi İlden hangi parti 1. sırada çıktı

En Çok Okunanlar